mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne punkty Lukasa

Kolejne punkty Lukasa

Na obiekcie Motopark Oschersleben, gdzie rozegrana została druga tegoroczna runda Porsche Carrera Cup, Robert Lukas uplasował się w wyścigu na 14 pozycji i zdobył kolejne dwa punkty dla klasyfikacji generalnej.

W niedzielnym wyścigu Porsche Carrera Cup rozegranym na dystansie 22 okrążeń już tradycyjnie nie zabrakło emocji. Z 30 zawodników, którzy przystąpili do wyścigu, linię mety osiągnęło tylko 24 kierowców.
Lukas po starcie tak jak w Hockenheim stracił kilka pozycji, jednak w trakcie trwania wyścigu mozolnie odrabiał straty, wyprzedzając po kolei znajdujących się przed nim zawodników. Na dystansie 22 okrążeń zawodnik z Polski zdołał awansować, aż o 10 pozycji.

Ostatecznie reprezentujący w Carrera Cup barwy zespołu SMS Seyffarth Motorsport Polak, uplasował się
na 14 pozycji, poprawiając swój najlepszy wynik w tym pucharze, jakim była 15 lokata zajęta w poprzednim wyścigu na torze Hockenheim. Jan Seyffarth startujący tak jak Lukas w barwach niemieckiego zespołu,
po trzecim miejscu w kwalifikacjach, dzisiaj uplasował się na czwartym miejscu. Cały wyścig padł łupem najszybszego we wczorajszych kwalifikacjach - Jörg Hardta, który za swoimi plecami pozostawił Chrisa