mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne rekordy Kia

Kolejne rekordy Kia

Koncern Kia odnotował w Polsce kolejny wzrost sprzedaży, mimo wciąż utrzymującej się na rynku tendencji spadkowej. Od początku roku sprzedaż samochodów marki KIA wyniosła 4645 sztuk, co w porównaniu do tego samego okresu roku ubiegłego, stanowi wzrost o 200 samochodów.

Kolejne rekordy Kia

W samym tylko październiku nabywców znalazło 518 sztuk pojazdów co oznacza wzrost o 57% w porównaniu z październikiem 2005 roku. Najchętniej kupowanym samochodem koreańskiej marki było Picanto, którego sprzedaż wyniosła 231 sztuk. Miniony miesiąc dla firmy Kia Motors Polska był pod względem wielkości sprzedaży Picanto najlepszy w historii. Od początku 2006 roku sprzedanych zostało 1646 sztuk Picanto.

Na drugim miejscu pod względem sprzedaży w październiku  uplasowało się Rio, którego łączna sprzedaż przekroczyła 650 sztuk. Bardzo dużym uznaniem klientów cieszy się niezmiennie Sorento i Sportage, których w minionym miesiącu sprzedano odpowiednio 39 i 25 sztuk. Drugi miesiąc z rzędu Kia z modelem Carnival (279 sztuk od początku roku) jest liderem w segmencie vanów wyprzedzając tym samym takie modele jak Chrysler Voyager, Peugeot 807 czy Ford S-Max.

Od połowy grudnia rozpocznie  się sprzedaż produkowanego w fabryce na Słowacji Kia cee’d.  Objęty najlepszą w Europie  gwarancją cee’d może przyczynić się do jeszcze większego wzrostu zainteresowania samochodami korteańskiej marki.

Bardzo dobre wyniki sprzedaży Kia są notowane także w całej Europie. W samym tylko październiku na Starym Kontynencie sprzedano 23.252 samochody, co dało wzrost o 11% w stosunku do dziesiątego miesiąca roku ubiegłego. Najpopularniejszymi modelami w październiku wśród europejskich klientów były Picanto (6.489 sztuk), Sorento (3.626) i Sportage (3.476).  Tegoroczna łączna sprzedaż w Europie wyniosła na koniec października 228.367 sztuk.

Zobacz więcej o marce Kia

Zobacz koniecznie: Wszystko o Kia
Tematy w artykule: Kia

Podobne wiadomości:

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Kia Stinger - polski cennik już dostępny

Aktualności 2017-07-26

Kia Optima Plug-in Hybrid - polskie ceny

Kia Optima Plug-in Hybrid - polskie ceny

Aktualności 2016-11-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.