mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne zmagania podróżników Fiata

Kolejne zmagania podróżników Fiata

Wyprawa dwóch polskich podróżników dookoła Afryki przy pomocy Fiata Panda trwa nadal. W sobotę, 14 kwietnia uczestniczyli oni w konferencji prasowej w Kapsztadzie z udziałem polskich i południowoafrykańskich dziennikarzy.

Kolejne zmagania podróżników Fiata

Podróżnicy nie mieli podczas ostatnich dni podróży większych kłopotów z samochodem: “Mieliśmy tylko jeden problem, w Angoli,  z rozrusznikiem. Spalił się podczas przejazdu  dużego rozlewiska, ale dopchaliśmy do Kinszasy, gdzie Fiat Auto Poland przesłał nam nowy rozrusznik i wymieniliśmy go sami.” Dodali też, że nie mają żadnego zespołu pomocniczego i sami są mechanikami, elektronikami, kierowcami, pilotami, dziennikarzami, fotografami. Jak wyznają podróżnicy, czasami jest to dla nich zbyt wiele profesji.

Największym wyzwaniem dla kierowców były drogi Angoli. Infrastruktura w tym kraju jest bowiem kompletnie zrujnowana po kilku latach wojny domowej: „Jechaliśmy przez Angolę po 14-17 godzin na dobę przy średniej prędkości ok. 10-15 km/h, śpiąc w namiocie obok drogi. Trwało to sześć dni, ponieważ mieliśmy tylko siedmiodniową wizę tranzytową. Pokonaliśmy  2 316 km w kraju bez dróg.”

Panda Cross, od czasu wyjazdu z Polski prawie trzy miesiące temu,  po przejechaniu prawie 32 000 km, ujrzał wnętrze warsztatu samochodowego po raz pierwszy w RPA.

W niedzielę, 15 kwietnia po południu - Autopodróżnicy  wyjechali w dalszą drogę z Kapsztadu do Botswany. Następne Państwa na drodze to: Zimbabwe, Mozambik, Tanzania, Uganda, Sudan, Egipt, aby  przez Jordanię, Syrię, Turcję, Rosję i Ukrainę dojechać do Polski.

Czytaj także:

Niebezpieczna Nigeria (2007-02-27)

Fiat Panda Cross around Africa 2007 - wyprawa ruszyła (2007-01-19)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Panda
Fiat Panda
Cena podstawowa już od: 34 600 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat Panda Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Fiat Panda

Podobne wiadomości:

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Maluch Toma Hanksa jest już gotowy

Aktualności 2017-07-13

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Fiat Panda: City Cross i 4x4 w ofercie

Aktualności 2017-07-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.