Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne zmagania podróżników Fiata

Kolejne zmagania podróżników Fiata

Wyprawa dwóch polskich podróżników dookoła Afryki przy pomocy Fiata Panda trwa nadal. W sobotę, 14 kwietnia uczestniczyli oni w konferencji prasowej w Kapsztadzie z udziałem polskich i południowoafrykańskich dziennikarzy.

Kolejne zmagania podróżników Fiata

Podróżnicy nie mieli podczas ostatnich dni podróży większych kłopotów z samochodem: “Mieliśmy tylko jeden problem, w Angoli,  z rozrusznikiem. Spalił się podczas przejazdu  dużego rozlewiska, ale dopchaliśmy do Kinszasy, gdzie Fiat Auto Poland przesłał nam nowy rozrusznik i wymieniliśmy go sami.” Dodali też, że nie mają żadnego zespołu pomocniczego i sami są mechanikami, elektronikami, kierowcami, pilotami, dziennikarzami, fotografami. Jak wyznają podróżnicy, czasami jest to dla nich zbyt wiele profesji.

Największym wyzwaniem dla kierowców były drogi Angoli. Infrastruktura w tym kraju jest bowiem kompletnie zrujnowana po kilku latach wojny domowej: „Jechaliśmy przez Angolę po 14-17 godzin na dobę przy średniej prędkości ok. 10-15 km/h, śpiąc w namiocie obok drogi. Trwało to sześć dni, ponieważ mieliśmy tylko siedmiodniową wizę tranzytową. Pokonaliśmy  2 316 km w kraju bez dróg.”

Panda Cross, od czasu wyjazdu z Polski prawie trzy miesiące temu,  po przejechaniu prawie 32 000 km, ujrzał wnętrze warsztatu samochodowego po raz pierwszy w RPA.

W niedzielę, 15 kwietnia po południu - Autopodróżnicy  wyjechali w dalszą drogę z Kapsztadu do Botswany. Następne Państwa na drodze to: Zimbabwe, Mozambik, Tanzania, Uganda, Sudan, Egipt, aby  przez Jordanię, Syrię, Turcję, Rosję i Ukrainę dojechać do Polski.

Czytaj także:

Niebezpieczna Nigeria (2007-02-27)

Fiat Panda Cross around Africa 2007 - wyprawa ruszyła (2007-01-19)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Fiat Panda
Fiat Panda
Cena podstawowa już od: 34 600 PLN brutto
Rodzaj samochodu: dostawczy osobowy
Zobacz koniecznie: Wszystko o Fiat Panda Wszystko o Fiat
Tematy w artykule: Fiat Fiat Panda

Podobne wiadomości:

Fiat Fullback - ceny na polskim rynku

Fiat Fullback - ceny na polskim rynku

Aktualności 2016-06-06

Fiat 124 Spider - ile kosztuje włoski roadster?

Fiat 124 Spider - ile kosztuje włoski...

Premiery 2016-04-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes-AMG GT C Roadster - oficjalna zapowiedź
Mercedes-AMG GT C Roadster - oficjalna zapowiedź
Do targów Paryż Motor Show pozostało już tylko ponad 2 tygodnie. Mercedes uznał, że to najwyższy czas, by zapowiedzieć auto, które będzie jedną z premier na targach w Paryżu. Mowa tu o Mercedesie-AMG GT C Roadster.