mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejne zwycięstwo Polaka w Scirocco R-Cup

Kolejne zwycięstwo Polaka w Scirocco R-Cup

Szósta eliminacja Scirocco R-Cup rozegrana została 06 sierpnia na torze Nürburgring. Prowadzący w klasyfikacji generalnej pucharu Mateusz Lisowski po raz kolejny stanął na podium i umocnił swoje prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Kolejne zwycięstwo Polaka w Scirocco R-Cup
Szósta eliminacja Scirocco R-Cup w 2011 roku rozegrana została na liczącym 3.629 kilometra torze Nürburgring. 27 kierowców zgotowało widzom emocjonujący wyścig. Tym razem, obok stawki regularnie startujących zawodników, gościnnie w wyścigu udział wzięli kierowcy rajdowi. Obok znanych niemieckich rajdowców Uwe Nittel i Niki Schelle swoje umiejętności na torze pokazywali dwaj młodzi sportowcy – Christian Riedemann i Hans Weijs jr. 42-letni Nittel był w 1996 roku wicemistrzem świata w grupie N, w tym sezonie ten wszechstronny kierowca startuje w mistrzostwach Europy samochodów ciężarowych. Niki Schelle jest byłym zawodnikiem JWRC, w 1999 roku zajął drugie miejsce w rajdowych mistrzostwach Niemiec.

Podczas sobotnich kwalifikacji Polacy notowali bardzo dobre czasy. Mateusz Lisowski wywalczył pole position, Adam Gładysz zajął ósme miejsce. Zarówno podczas kwalifikacji jak i wyścigu kierowcy mogli użyć systemu Push-to-pass 15 razy po dziesięć sekund. Po każdym użyciu system był zablokowany przez następne dziesięć sekund.

Wyścig rozpoczął się przy typowej dla gór Eifel pogodzie. Padający wcześniej przelotny deszcz spowodował, że niektóre fragmenty toru były mokre, podczas gdy inne już suche. Na pierwszym zakręcie Lisowski stracił swoją pozycję, na czoło stawki wysunął się Hindus Patel. Adam Gładysz natomiast na pierwszym okrążeniu wyprzedził trzech rywali i przesunął się na piąte miejsce, na którym minął linię mety. Lisowski z Patelem kilkukrotnie zamieniali się pozycjami i toczyli wspaniałe pojedynki, ostatecznie Polak okazał się szybszy i po raz trzeci stanął na najwyższym stopniu podium. Hindus metę minął jako trzeci - na ostatnim okrążeniu wyprzedził go Daniel Lloyd.

„Jestem niezmiernie szczęśliwy, ten weekend jest dla mnie fantastyczny. Nie było łatwo na oponach deszczowych, bo tor szybko wysechł. Aditya utrudnił mi dzisiaj życie, ale na szczęście krótko przed końcem udało mi się odebrać mu prowadzenie” - powiedział Mateusz Lisowski.

„Po bardzo zaciętym wyścigu minąłem linię mety na piątym miejscu. Jestem zadowolony aczkolwiek bardzo chciałem zakończyć te zawody w pierwszej trójce. Niestety w sesji kwalifikacyjnej podczas pokonywania moich szybkich okrążeń dwukrotnie musiałem wyprzedzać swoich rywali, co zawsze kosztuje utratę cennych dziesiątek sekundy. Kilkanaście minut przed startem przestał padać deszcz, jednak wszyscy zgodnie z decyzją organizatora wystartowaliśmy na oponach deszczowych. Od startu rzuciłem się do walki o czołowe pozycje. Po zaciętej walce z Nilssonem oraz Schofflerem ukończyłem wyścig na piątym miejscu. Gratuluję zwycięstwa Mateuszowi Lisowskiemu” - podsumował z kolei wyścig Adam Gładysz.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Lisowski z 248 punktami przed Danielem Lloydem (201) i Ola Nilssonem (187). Adam Gładysz ze 153 punktami zajmuje szóstą lokatę.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Scirocco
Volkswagen Scirocco
Cena podstawowa już od: 87 390 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-3dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Volkswagen
Tematy w artykule: Volkswagen Scirocco wyscig Mateusz Lisowski

Podobne wiadomości:

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Greenpeace: VW to zło!

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.