mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejni chętni na przejęcie Saaba

Kolejni chętni na przejęcie Saaba

Jak donoszą szwedzkie media znaleźli się kolejni chętni nad zagrożoną bankructwem marką Saab. Utratą miejsc pracy zagrożonych jest ponad 3400 stanowisk.

Kolejni chętni na przejęcie Saaba
Po wycofaniu się z przejęcia Saaba przez markę Koenigseeg, nasiliły się informacje o rychłym upadku szwedzkiej marki. Dotychczasowy właściciel marki, koncern General Motors być może jednak znalazł przyszłych kupców dla swojej zagrożonej firmy. Według szwedzkich mediów chętnymi na przejęcie pakietu większościowego w Saabie są dwie chińskie firmy: Geely oraz BAIC.

Pierwszy z potencjalnych kupców od pewnego czasu jest w trakcie negocjacji z Fordem odnośnie przejęcia innej szwedzkiej marki, Volvo. BAIC z kolei był żyrantem finansowym Koenigsegga w momencie kiedy sportowa marka chciała przejąć Saaba kilka tygodni temu. Teraz chiński producent jest zainteresowany samodzielnym wykupieniem marki od GM. Należy pamiętać, że BAIC miał także plany związane z przejęciem Opla.

Saab przez ostatnie 20 lat w przeważającym stopniu notował straty. W tym roku marka sprzeda nie więcej niż 50 000 pojazdów, co czyni ją jedną z najmniejszych pod tym względem firm motoryzacyjnych na świecie.

Podobne wiadomości:

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden

Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda...

Aktualności 2018-01-15

Najpopularniejsze auta w Europie w 2016 roku

Najpopularniejsze auta w Europie w 2016 roku

Aktualności 2016-04-20

Komentuj:

~karol 2009-12-01

czyli Chinczycy proobują wejść do Europy przez Szwecję :)) Volvo i Saab trafią w ręce Chińczyków

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.