mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejni chińscy pretendenci

Kolejni chińscy pretendenci

Targi motoryzacyjne we Frankfurcie, które odbędą się już we wrześniu, będą okazją do zaprezentowania dwóch kolejnych modeli chińskich marek, jakie mają podbić europejski rynek. Czy tym razem powiedzie się choćby ich start?

Kolejni chińscy pretendenci

O zapowiadanej premierze dwóch modeli poinformowała spółka China Automobile Deutschland GmbH (CAD), firma odpowiedzialna za import na rynek niemiecki chińskich samochodów różnych marek. Importer ten ma już stworzoną sieć 15 dealerów, która jednak w najbliższym czasie ma zostać znacznie rozbudowana. Jeszcze w tym roku CAD planuje sprzedaż w Niemczech na poziomie kilkuset modeli.

Obie nowości, jakie zostaną zademonstrowane we Frankfurcie pochodzą z segmentu SUV. Większy z nich to auto o nazwie CEO, produkowane przez Shuanghuan Motors. Model kosztować będzie ok. 25 tys. euro i stylistycznie będzie nawiązywać do Toyoty Land Cruiser oraz BMW X5. Drugim, znacznie mniejszym SUV-em będzie model UFO firmy Zhejiang Jonway, tańszy o prawie 10 tys. euro.

O tym jednak, jak się potoczy przyszłość obu aut na Starym Kontynencie zadecydują z całą pewnością wyniki testów zderzeniowych. Europejscy klienci mają w pamięci katastrofalne wyniki testów, jakim poddane zostały już modele Landwind oraz Brilliance.

Czytaj także:
Brilliance ma się dobrze (2007-07-03)

Brilliance odda pieniądze (2007-06-27)

W Landwindzie nie przeżyjesz (2005-09-26)

Landwind: Chiński SUV (2005-09-28)

Komentuj:

~kalarus 2007-08-02

po raz kolejny: NIE dla chinszczyzny!!!!!!!!!!!!!!!!

~alek 2007-08-02

ten UFO to nawet calkiem sympatycznie wyglada, pomijam calkowicie inne wzgledy, nie pogardzilbym nim

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.