mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny SUV Audi

Kolejny SUV Audi

Niemiecka marka pracuje nad małym autem terenowym, które ma być rywalem dla bawarskiego X3 i zapowiadanego małego off-roada od Mecedesa.

Idąc za ciosem, po prezentacji na tegorocznych, wrześniowych targach we Frankfurcie modelu Q7, Audi już na jesieni 2006 roku pokaże jego mniejszego brata - Q3.

Nowa konstrukcja będzie rywalizować nie tylko z podobnymi modelami od BMW, Mercedesa, czy Land Rovera, ale da również podstawę do zbudowania podobnego modelu przez macierzysty koncern VW.

Idąc tym tropem, można przewidywać rozwój gamy terenowych Niemców 4x4. Od Audi Q3 do małego Porsche lub SUVa od hiszpańskiego Seata.

Samo Audi podobno już zarejestrowało nazwy Q3-Q8 oraz SQ3-SQ8, co sugeruje również mocne odmiany różnych wariacji szeregu nowych modeli. Innym powodem może być chęć zmiany nazewnictwa gam modeli.

I tak przednio-napędowe wersje miałyby dotychczasowe oznaczenia (jak A3, A4, A6 i A8), wersje 4-napędowe nowe, pochodzące od stosowanego w nich napędu Quattro nazwy (Q4, Q6, Q7 i Q8), a topowe modele oznaczenie Sport (SQ3, SQ4, SQ6, czy SQ7 i SQ8). Jeżeli tak, to szkoda, że Audi nie wprowadziło takich zmian na 25-lecie Quattro.


Podobne wiadomości:

MLK vs X3

MLK vs X3

Premiery 2005-05-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.