mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny SUV od Audi

Kolejny SUV od Audi

Audi pracuje właśnie na pełnych obrotach przy projektowaniu nowego modelu z napędem 4x4, który uzupełni zestawienie pojazdów z segmentu SUV tej marki. Już niedługo obok potężnego Q7 staną młodsi bracia, Q5 oraz Q3.

Kolejny SUV od Audi

Jednakże zanim to nastąpi, trzeba będzie poczekać prawie dwa lata, bowiem premierę nowego Audi zaplanowano wstępnie na 2008 rok. Samochód ten będzie bezpośrednią konkurencją dla modeli rodzimych producentów takich jak BMW X3 oraz nadchodzącego Mercedesa MLK. Nowością dla wszystkich może być jednak fakt, iż Audi posiada w swoich niedalekich planach stworzenie modelu Q3. Najprawdopodobniej wejdzie on do sprzedaży dopiero w 2009 roku. Zostanie osadzony na podwoziu tworzonego równoległe modelu marki Volkswagen.

Pomimo swoich rasowych wyglądów obie nowości spod marki pochodzącej z Ingolstadt nie będą raczej przeznaczone do jazdy off-road. Prawdziwym żywiołem będą dla nich asfaltowe drogi miast. Audi Q5 zostanie standardowo wyposażone w unowocześniony napęd quattro all-wheel-drive, natomiast jego mniejszy odpowiednik otrzyma układ stworzony przez Volkswagena, 4motion.

Nowe modele zostaną wyposażone w bardzo wydajne silniki TSI. Oczywiście na specjalne potrzeby klientów przygotowane zostaną także odpowiednie jednostki wysokoprężne. Możliwe jest także, że dla osób lubiących sportową jazdę przygotowane zostaną specjalne, sportowe wersje sygnowane przyrostkiem 'S'.

Czytaj także:

Audi ogłasza nowe modele! (2006-05-22)

Plany Audi (2006-01-27)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Audi Q5
Audi Q5
Cena podstawowa już od: 159 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Audi Q7
Audi Q7
Cena podstawowa już od: 274 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Audi Q3
Audi Q3
Cena podstawowa już od: 118 800 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi Q3 Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi Q5 Q7 Audi Q3

Podobne wiadomości:

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Audi Q8 – koncept jest już gotowy

Aktualności 2016-12-23

Komentuj:

~Radi 2006-08-20

Audi to tylko podbajerowany Volkswagen. Żadna rewelacja !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.