mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny atak zimy

Kolejny atak zimy

Ostatniej nocy doszło ponownie do gwałtownych opadów śniegu. Śnieżna pokrywa utrzymuje się na niemal wszystkich drogach w kraju. Kierowcy zmagają się z licznymi utrudnieniami na obszarach niezabudowanych i w miastach.

Kolejny atak zimy
Do największych problemów w ruchu drogowym doszło w zachodnich województwach Polski. Wiele dróg na Dolnym Śląsku oraz w regionie Opola jest zasypanych, a solarki i pługi śnieżne wyjechały tam na trasy dopiero wczesnym rankiem. Tam też doszło do kilku groźnych wypadków z ofiarami śmiertelnymi. Na Śląsku i w Małopolsce choć drogi są czarne to w wielu miejscach bardzo śliskie. W centralnych i wschodnich miejscach Polski (szczególnie w woj. warmińsko-mazurskim na drogach 57;58;59) kierowcy muszą z kolei uważać na śnieg i błoto pośniegowe zalegające na trasie.

Policja w całym kraju apeluje do kierowców o rozważną jazdę i odpowiednie przygotowanie samochodu do podróży jednocześnie przypominając o dokładnym odśnieżeniu samochodu na dachu oraz szybach. Należy pamiętać także o odśnieżeniu świateł. Podczas jazdy w ruchu drogowym nie dostosowanie się do tych poleceń może skutkować realnym zagrożeniem, a także mandatami.

Do walki z zimową aurą na 17 tys. km dróg GDDKiA zmobilizowało większość swoich pracowników. Na drogi wyjechały solarki, piaskarki i pługi. Trzeba jednak pamiętać, że nie są one w stanie szybko obsłużyć wielu tras, dlatego proces przywracania ich do należytego stanu odbywa się według priorytetów. Najpierw drogi szybkiego ruchu i główne trakty komunikacyjne, a dopiero później drogi lokalne i boczne. Nie tylko koordynacją sprzętu jeżdżącego w terenie ale również prognozowaniem pogody zajmuje się wyznaczony sztab GDDKiA. Dzięki  150 kamerom monitorującym sytuację na drogach, wykorzystaniu systemu GPS w maszynach Dyrekcja chce właściwie zarządzać działaniami interwencyjnymi na głównych trasach.

O innych utrudnieniach na trasach całej Polski przeczytasz w serwisie korespondentdrogowy.pl

Podobne wiadomości:

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Droga S1 – nie ma chętnych na budowę odcinka

Polskie drogi 2018-01-15

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

S7 z Warszawy do Grójca już w realizacji

Polskie drogi 2017-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.