mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny atak zimy

Kolejny atak zimy

Ostatniej nocy doszło ponownie do gwałtownych opadów śniegu. Śnieżna pokrywa utrzymuje się na niemal wszystkich drogach w kraju. Kierowcy zmagają się z licznymi utrudnieniami na obszarach niezabudowanych i w miastach.

Kolejny atak zimy
Do największych problemów w ruchu drogowym doszło w zachodnich województwach Polski. Wiele dróg na Dolnym Śląsku oraz w regionie Opola jest zasypanych, a solarki i pługi śnieżne wyjechały tam na trasy dopiero wczesnym rankiem. Tam też doszło do kilku groźnych wypadków z ofiarami śmiertelnymi. Na Śląsku i w Małopolsce choć drogi są czarne to w wielu miejscach bardzo śliskie. W centralnych i wschodnich miejscach Polski (szczególnie w woj. warmińsko-mazurskim na drogach 57;58;59) kierowcy muszą z kolei uważać na śnieg i błoto pośniegowe zalegające na trasie.

Policja w całym kraju apeluje do kierowców o rozważną jazdę i odpowiednie przygotowanie samochodu do podróży jednocześnie przypominając o dokładnym odśnieżeniu samochodu na dachu oraz szybach. Należy pamiętać także o odśnieżeniu świateł. Podczas jazdy w ruchu drogowym nie dostosowanie się do tych poleceń może skutkować realnym zagrożeniem, a także mandatami.

Do walki z zimową aurą na 17 tys. km dróg GDDKiA zmobilizowało większość swoich pracowników. Na drogi wyjechały solarki, piaskarki i pługi. Trzeba jednak pamiętać, że nie są one w stanie szybko obsłużyć wielu tras, dlatego proces przywracania ich do należytego stanu odbywa się według priorytetów. Najpierw drogi szybkiego ruchu i główne trakty komunikacyjne, a dopiero później drogi lokalne i boczne. Nie tylko koordynacją sprzętu jeżdżącego w terenie ale również prognozowaniem pogody zajmuje się wyznaczony sztab GDDKiA. Dzięki  150 kamerom monitorującym sytuację na drogach, wykorzystaniu systemu GPS w maszynach Dyrekcja chce właściwie zarządzać działaniami interwencyjnymi na głównych trasach.

O innych utrudnieniach na trasach całej Polski przeczytasz w serwisie korespondentdrogowy.pl

Podobne wiadomości:

Aktywne kocie oczka

auto motor i sport 0000-00-00

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.