mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny dobry miesiąc Forda w Polsce

Kolejny dobry miesiąc Forda w Polsce

W sierpniu br. firma Ford Polska sprzedała 1.825 nowych samochodów, dzięki czemu osiągnęła ok. 7,9% udziału w rynku samochodów nowych. Od początku roku do klientów trafiło 23.804 samochody i jest to ponad 45% wzrost w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego.

Tak wysoka sprzedaż pozwoliła osiągnąć rekordowy w historii Forda w Polsce udział w rynku – 9,2% . Najchętniej kupowanym modelem pozostaje Ford Focus – 8.507 sprzedanych egzemplarzy w br., drugą pozycję zajmuje Ford Mondeo – ze sprzedażą na poziomie 5.606 sztuk.

Ford jest jedną z nielicznych firm na rynku polskim, która zwiększa swoją sprzedaż w 2004 roku. Dzięki bogatej ofercie modelowej przygotowanej specjalnie dla polskich klientów sprzedaż systematycznie rośnie od 11.387 sztuk w 2001 roku do 27.100 sztuk w ubiegłym roku. W tym roku Ford planuje sprzedać ponad 30.000 nowych samochodów i zakończyć rok udziałem w rynku na poziomie 9%. Wraz z wejściem przepisów wyłączenia sektorowego (GVO) konkurencja na rynku usług motoryzacyjnych będzie się nasilać. Natomiast duże, silne, przygotowane i dobrze zarządzane sieci dilerskie odnajdą się w nowej rzeczywistości bez kłopotu.

Obecnie sieć Autoryzowanych Dilerów Forda składa się z 60 obiektów. Od 2001 roku realizowany jest plan reorganizacji i zmiany wizerunku sieci dilerskiej – zlikwidowany został sztuczny podział na dilerów, subdilerów, dilerów niszowych. Wszyscy dilerzy współpracują z Ford Polska na równych zasadach, mają te same prawa i te same obowiązki. Jednym z elementów realizowanych zmian jest odnawianie istniejących obiektów lub budowanie nowych według jednolitego standardu, przy zachowaniu zróżnicowanej architektury. Nowe obiekty powstały m.in. w Koszalinie (Bemo Motors), Poznaniu (Auto Watin) i w Warszawie (Auto Nobile). Poza odnawianiem obiektów planowane jest także powiększenie sieci dilerskiej Forda. Nowe stacje powstaną m.in. w Siedlcach, Słupsku, Kaliszu, Zielonej Górze, Chorzowie i Kielcach.

W kwietniu br. firma Ford Polska znacząco obniżyła ceny oryginalnych części zamiennych przeznaczonych do napraw blacharsko-lakierniczych, przeznaczonych do starszych modeli samochodów. Obniżkami cen objęte zostały następujące części zamienne: zderzaki, poszycia drzwi, błotniki przednie, maski silnika, chłodnice, lampy przednie i osłony chłodnicy – to elementy, które najcześciej podlegają wymianie w trakcie naprawy powypadkowej. Redukcja cen części, nawet do 26%, dotyczy pojazdów z roczników od 1989 do 2000, w zależności od modelu i rodzaju części.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.