mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny dwucyfrowy wzrost sprzedaży Audi

Kolejny dwucyfrowy wzrost sprzedaży Audi

Sprzedaż samochodów marki Audi utrzymuje trend wzrostowy. W kwietniu do klientów trafiło prawie 150 tys. aut, tj. o 11,6 proc. więcej niż przed rokiem. Świetne wyniki niemiecka marki odnotowuje również w Polsce, gdzie po czterech miesiącach są one wyższe o ponad 50 proc. niż w 2013 r.

Kolejny dwucyfrowy wzrost sprzedaży Audi
W kwietniu 2014 sprzedaż Audi na całym świecie zwiększyła się w porównaniu do kwietnia 2013 o 11,6 procent, osiągając liczbę blisko 149.050 sprzedanych aut. Co ważne, sprzedaż rosła we wszystkich regionach świata. W Europie Audi zanotowało przyrost sprzedaży o 8,6 procent, w Ameryce Północnej o 16,7 procent, a w regionie Azji Południowo-Wschodniej o 15,3 procent. Od stycznia już ponad 561.900 klientów, o 11,7 proc. więcej w porównaniu z rokiem 2013, zdecydowało się na zakup auta marki Audi.

Motorem napędowym sprzedaży Audi są modele kompaktowe. Sprzedaż SUV-a Q3 w kwietniu wyniosła 15.542 egzemplarze, co dało wzrost o 29,3 proc. W przypadku nowej rodziny A3, której modele sukcesywnie wchodzą na poszczególne rynki, wskaźnik sprzedaży wzrósł aż o 44,4 proc.

Dobrze przedstawiają się też - w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego - wyniki handlowe modeli luksusowych: A6, A7, Q7 i A8, których sprzedaż wzrosła łącznie o 9,1 procent. Spośród wszystkich topowych modeli Audi, szczególnym zainteresowaniem klientów cieszyło się w kwietniu Audi A6 Avant (+21 proc.).

W Europie wzrostów można się dopatrywać we wprowadzonych wiosną modelach A3, A4 oraz A6 w wersji ultra. Łączna sprzedaż tych modeli wyniosła 71.150 egzemplarzy. Co ciekawe, największy wzrost sprzedaży na europejskim rynku Audi zanotowało w Polsce, gdzie kwietniowy wynik był o 44,8% lepszy niż przed rokiem.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Audi
Tematy w artykule: Audi wyniki sprzedaży sprzedaż samochodów

Podobne wiadomości:

Nowe Audi A8 - limuzyna przyszłości

Nowe Audi A8 - limuzyna przyszłości

Premiery 2017-07-13

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Aktualności 2017-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią
Japoński producent poszerza ofertę swojego najpopularniejszego modelu. Nowa generacja Suzuki Swift będzie dostępna w wersji Sport. Samochód zadebiutuje już jesienią na salonie we Frankfurcie.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech