mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny "elektrowóz" firmy ZAP

Kolejny "elektrowóz" firmy ZAP

Jeden z pionierów w produkowaniu samochodów napędzanych elektrycznie, firma ZAP, ogłosiła właśnie program rozwojowy dla nowego samochodu. Będzie to bardzo wydajna konstrukcja przeznaczona dla szerokiego grona konsumentów.

Kolejny

Firma ZAP poinformowała ostatnio, że początkowa faza dotycząca tworzenia tego projektu została już zakończona. Docelowo zostanie stworzony pojazd, którego cena będzie oscylować wokół kwoty 90 tysięcy złotych. Maksymalna prędkość, jaką będzie w stanie osiągnąć to 160 km/h, natomiast zasięg na doładowanych do pełna bateriach wyniesie 160 kilometrów. Auto będzie korzystać z technologii, które zostały już zaprezentowane przy okazji prezentacji modelu ZAP-X. Więcej detali na ten temat zostanie ujawnionych dopiero 29 lipca podczas konferencji prasowej w Santa Rosa.

Dyrektor zarządzający ZAP, Steve Schneider, podsumował że dwunastoletnie doświadczenie firmy w tym zakresie pokazało trochę możliwości, a napędy elektryczne są przyszłością dla przemysłu motoryzacyjnego. Firma wierzy, że wypełnia niszę, w którą dopiero za kilka lat wejdą inni producenci samochodów.

Na dzień dzisiejszy ZAP sprzedaje samochód elektryczny o nazwie XEBRA. Kosztuje on około 30 tysięcy złotych i pozwala na przemieszczanie z maksymalną prędkością 65 km/h. Auto jest dostępne jedynie na terenie Stanów Zjednoczonych za pośrednictwem sieci dilerskiej firmy.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.