mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny hybrydowy Solaris sprzedany

Kolejny hybrydowy Solaris sprzedany

W piątek 4 stycznia br. firma przewozowa z Bochum, Bochum-Gelsenkirchener Straßenbahnen AG (BOGESTRA), rozpoczęła kursy pierwszym w swoim taborze autobusem z napędem hybrydowym. Jest to wyprodukowany w Polsce Solaris Urbino 18 Hybrid.

Kolejny hybrydowy Solaris sprzedany
Nowy rok zaczyna się od dobrej wiadomości dla mieszkańców Bochum. 4 stycznia dokładnie o godzinie 11.00 na linię autobusową w Bochum wyjechał pierwszy autobus hybrydowy. Przegubowy (18-metrowy) Solaris jest przyjazny dla środowiska dzięki zastosowaniu hybrydowego elektryczno-dieslowskiego napędu. Doświadczenia z eksploatacji dotychczasowych użytkowników Solarisów Urbino Hybrid pokazują, że pojazd zużywa od 15 do 30% paliwa mniej niż analogiczne autobusy na olej napędowy.

Model autobusu, który wyjechał na ulice Bochum, po raz pierwszy został zaprezentowany przez Solaris Bus & Coach podczas targów IAA w Hanowerze jesienią 2006 roku. Firma Solaris jako pierwszy europejski producent autobusów zaprezentowała pojazd z napędem hybrydowym, który został wdrożony do seryjnej produkcji. Dzisiaj hybrydowe Solarisy oprócz Bochum, jeżdżą po ulicach Drezna i Lipska (Niemcy) oraz Lenzburga (Szwajcaria).

Przedsiębiorstwo komunikacji miejskiej z Bochum jest klientem firmy Solaris już od wielu lat. We flocie BOGESTRY znajduje się 31 Solarisów. Wśród nich jubileuszowy, pięćsetny egzemplarz Solarisa Urbino dostarczony na rynek niemiecki. Pojazd sprzedany do Bochum jest już trzecim w Niemczech a czwartym ogółem autobusem hybrydowym, który wyjechał z fabryki Solaris Bus & Coach.

Nowy autobus może zabrać na pokład 130 pasażerów. Klimatyzacja, przyciemniane szyby oraz rampa dla wózków inwalidzkich, to tylko niektóre elementy wyposażenia pojazdu, które wpływają na komfort podróży pasażerów. Autobus hybrydowy oferuje swoim pasażerom również cichszą podróż, co jest zaletą pojazdów z silnikami elektrycznymi.

„Jesteśmy dumni z faktu, że przyczyniamy się do ochrony środowiska w Niemczech. Już wkrótce u naszego zachodniego sąsiada będą jeździć kolejne autobusy hybrydowe wyprodukowane w Polsce. W fazie produkcji jest pojazd dla Bremy. Mam także ogromną nadzieję, że jeszcze w tym roku będziemy mogli poinformować o pierwszym hybrydowym Solarisie w Polsce.” – powiedziała Solange Olszewska, wiceprezes Solaris Bus & Coach S.A.

Podobne wiadomości:

Solaris dostarczy wodorowe trolejbusy dla Rygi

Solaris dostarczy wodorowe trolejbusy dla...

Ciężarówki i Autobusy 2016-11-09

Solaris z kontraktem na 99 autobusów

Solaris z kontraktem na 99 autobusów

Ciężarówki i Autobusy 2016-08-26

Komentuj:

~Wolant 2008-01-10

cieszy fakt, że autobus z Polski ale martwi, że i tak firma niemiecka więc dla nasz 30% zysku a 70% inkasują NIEMCY, poza tym jeden to nic, niech chociaż sprzedadzą 100 sztuk. Dlaczego nie mogliśmy uratować JELCZA np. poprzez dofinansowanie od Man'a (jak Skoda od VW)?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.