mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny instruktor na podwójnym gazie

Kolejny instruktor na podwójnym gazie

Policjanci z Legnicy zatrzymali nietrzeźwego instruktora nauki jazd, który szkolił kursantkę. „L” do nauki jazdy, którą kierowała kobieta, uderzyła w ciężarówkę. Instruktor miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Grozi mu 8 lat więzienia.

Kolejny instruktor na podwójnym gazie
Wczoraj po godzinie 16:00 dyżurny legnickiej policji poinformowany został o kolizji samochodu osobowego przeznaczonego do nauki jazdy z samochodem ciężarowym. Za kierownicą "L" siedziała kursantka. Funkcjonariusze wyczuli od siedzącego obok instruktora wyraźną woń alkoholu. Badanie wykazało 1,48 promila alkoholu w jego organizmie. 48-latka umieszczono w izbie wytrzeźwień.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że instruktor wraz z kursantką przyjechali do Legnicy z Lubina. Samochód prowadziła kobieta. W czasie jazdy 48-letni instruktor miał wielokrotnie szarpać za kierownicę, gwałtownie hamować i przyspieszać, powodując zagrożenie w ruchu drogowym. Policjanci weryfikują te ustalenia.

Jeżeli okaże się, że mężczyzna mógł spowodować katastrofę w ruchu lądowym, może grozić mu nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Podobne wiadomości:

Rutynowe kontrole trzeźwości nie są legalne?

Rutynowe kontrole trzeźwości nie są legalne?

Finanse i prawo 2016-08-17

Mniej pijanych i wypadków na polskich drogach

Mniej pijanych i wypadków na polskich drogach

Aktualności 2015-07-28

Komentuj:

Mateusz91krk 2009-12-17

przyśpieszać? ja w "L" nie widziałem pedału gazu, chyba że akurat na taką trafiłem. Ale z Lublina do Legnicy to ładnie ;D

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.