mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny konkurent dla Veyrona

Kolejny konkurent dla Veyrona

Producenci samochodów próbują za wszelką cenę prześcignąć Bugatti Veyron, które zostało okrzyknięte najszybszym samochodem świata. Kolejna propozycja nadeszła właśnie z Wysp Brytyjskich. Jest to samochód Bristol Fighter T, którego potencjalna prędkość maksymalna szacowana jest na ponad 430 km/h.

Kolejny konkurent dla Veyrona

I nie ma się co dziwić bowiem napędza go potężna jednostka, mocniejsza nawet od włoskiego dzieła. Dziesięciocylindrowy silnik SRT-10 produkcji Chryslera o pojemności ośmiu litrów, wspomagany dwoma turbosprężarkami, jest w stanie wydobyć z siebie niebagatelna moc rzędu 1012 koni mechanicznych. W połączeniu z potężnym momentem obrotowym oraz lekkim nadwoziem daje to niesamowicie wybuchową mieszankę.

Niestety, będzie mu ciężko zdobyć miano najszybszego samochodu, gdyż jego prędkość maksymalna została ograniczona do wartości, która przez konstruktorów została uznana za wystarczającą i wynosi 360 km/h. Przy takiej prędkości obrotomierz na ostatnim biegu zatrzymuje się jedynie na wysokości 4.500 obr./min. Konstrukcja Bristola została przystosowana do bardzo wysokich prędkości. W podwoziu znajdują się dyfuzory powietrza, zwiększające współczynnik aerodynamiki do wartości 0,27. Zawieszenie w stosunku do poprzednich wersji tego samochodu, zostało dodatkowo utwardzone oraz obniżone.

Wewnątrz, pomimo lekkiej konstrukcji znajduje się wystarczająca ilość elementów pozwalająca na codzienne podróżowanie dwóch osób i przewożenie niezbyt wielkiego bagażu.

Wprawdzie nie opublikowano jeszcze oficjalnego cennika samochodu, lecz można się spodziewać, że jego cena oscylować będzie w granicach 1,7 miliona złotych. Pierwsze egzemplarze niezwykle żwawego Brytyjczyka będą dostarczane do kolekcjonerów już we wrześniu 2007 roku.

Czytaj także:

Szybszy niż Veyron (2006-07-25)

Triumf Bugatti Veyron (2006-06-29)

 

Tematy w artykule: Bristol Fighter T

Podobne wiadomości:

Świetlana przyszłość Bristola

Świetlana przyszłość Bristola

Aktualności 2011-05-10

Koniec Bristola

Koniec Bristola

Samochody luksusowe 2011-03-07

Komentuj:

~jony 2007-01-01

1 brzydszy od veyrona 2 veyron tez jest ograniczony elektronicznie gdyby nie to latał by wiecej 3 co do super sportowych aut włochów nie wyprzedzaja nawet japonczycy wiec gdzie anglika z ich db9 i innymi dziwactwami

~baron 2006-11-09

Narazie nic nie przebije wg. mnie Veyrona ,gdyż w 16.5 s przyspiesza do 300 km/h i ma 4x4 oraz automacik . Jak zostanę posłem samoobrony ,albo innego lewactwa to sobie kupię .

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.