mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny miliard dopłat dla Niemców

Kolejny miliard dopłat dla Niemców

Niemiecki rząd najprawdopodobniej przekaże kolejny miliard euro na dopłaty dla nabywców nowych samochodów, którzy jednocześnie zezłomują swoje stare, minimum dziewięcioletnie auto.

Kolejny miliard dopłat dla Niemców
Rządząca w Niemczech koalicja już wyraziła wstępne poparcie dla planu zwiększenia budżetu na system dopłat dla kupujących nowe samochody. Opracowany został już także wstępny projekt, ale szczegóły zostaną ujawnione dopiero w połowie kwietnia.

Do tej pory niemiecki rząd przekazał na ten cel 1,5 miliarda euro, co przy dopłacie w wysokości 2,5 tys. euro na każde auto przy jednoczesnym zezłomowaniu starego auta, wystarczy na dofinansowanie zakupu 600 tys. nowych samochodów. Jak dotąd wypłacono premie dla ok. 335 tys. aut. Według szacunków niemieckiego stowarzyszenia motoryzacyjnego VDA dotychczasowa pula środków zostanie wykorzystana do połowy kwietnia.

Najprawdopodobniej, choć nie jest to informacja potwierdzona, na system premii zostanie tym razem przekazana kwota w wysokości 1 miliarda euro. Aby jednak środki te nie skończyły się równie szybko, bardzo możliwe, iż będą mniejsze dopłaty do każdego auta.

Premia ekologiczna była głównym motorem wzrostów sprzedaży na rynku niemieckim. W lutym, pierwszym pełnym miesiącu obowiązywania dopłat, sprzedaż nowych aut wyniosła 277.740 sztuk, co jest wynikiem lepszym aż o 21,5% niż w lutym roku 2008.
Tematy w artykule: rynek niemiecki premie ekologiczne

Podobne wiadomości:

Już 2000 Solarisów w Niemczech

Już 2000 Solarisów w Niemczech

Aktualności 2013-09-05

Prześcigną Niemcy jako największy rynek samochodowy w Europie

Prześcigną Niemcy jako największy rynek...

Aktualności 2013-07-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.