mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny prztyczek Ecclestone'a

Kolejny prztyczek Ecclestone'a

Wyjątkowo długo ekscentryczny szef Formuły 1, Bernie Ecclestone, nie zabierał głosu w ważnych sprawach związanych z Formułą 1. Brytyjczyk nie daje jednak o sobie zapomnieć. Ostatnio wyraził się krytycznie o FOTA, czyli organizacji której członkami są szefowie zespołów Formuły 1.

Kolejny prztyczek Ecclestone'a
Stworzenie FOTA (Formula One Teams Association) miało być swoistą przeciwwagą dla instytucji zarządzających Formułą 1, które nie zawsze dbają o interesy zespołów. Bernie Ecclestone od czasu jej powołania w 2008 roku nigdy nie krył, że nie jest jej zwolennikiem. Wielokrotnie nie zgadzał się z założeniami umowy konkordatowej, sformułowanej przez FOTA i krytykował racjonalność istnienia tej instytucji. Zwłaszcza w odniesieniu do zbyt dużych korzyści finansowych jakie zespoły uzyskują dzięki niej. Ostatnio postanowił skwitować przydatność FOTA następującym stwierdzeniem: "Moim zdaniem członkowie FOTA powinni lepiej skoncentrować się na budowaniu szybszych aut."

Podczas jednego z ostatnich wywiadów zamieszczonych przez oficjalny portal Formuły 1, Ecclestone miał jeszcze powiedzieć na temat FOTA: "Staram się za dużo o nich nie myśleć." Na odpowiedź ze strony przedstawicieli tej organizacji Brytyjczyk nie musiał długo czekać. "Ja także nie poświęcam zbyt dużo czasu na myślenie w tym drugim kierunku" - mówił Christian Horner, szef Red Bull Racing.

Ecclestone twierdzi, że ludzie z FOTA nie powinni martwić się o aspekty finansowe tej dyscypliny motosportu, ponieważ zdaniem szefa F1, to właśnie na jego barkach spoczywa komercjalizacja wyścigów. "To nikomu niepotrzebny związek, złożony z ludzi, których jedynym zmartwieniem powinno być jak najlepsze przygotowanie aut do mistrzostw świata" - tłumaczy Ecclestone. "Umiem troszczyć się o finanse, ilość źródeł pozyskiwania funduszy jest w zupełności wystarczająca" - dodaje.
Tematy w artykule: Bernie Ecclestone FOTA F1

Podobne wiadomości:

"Jaś Fasola" sprzedał swojego McLarena F1

Samochody luksusowe 2015-06-10

McLaren 675LT ograniczony do 500 sztuk

McLaren 675LT ograniczony do 500 sztuk

Premiery 2015-03-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.