mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny rekord Chevroleta

Kolejny rekord Chevroleta

Od początku tego roku Chevrolet w Polsce sprzedał 5 441 samochodów. W porównaniu do poprzedniego roku jest to wzrost o 22% (978 egzemplarzy). To najlepszy wynik w historii obecności marki Chevrolet nad Wisłą.

Kolejny rekord Chevroleta
Wynik ten nabiera jeszcze większego znaczenia, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że w tym czasie sprzedaż nowych aut spadła o 13% (dane Samar). „Tak dobre wyniki osiągnięte w pierwszych 9 miesiącach są dla nas świetnym prognostykiem. Wierzymy, że rok 2011 Chevrolet zakończy rekordowym wynikiem sprzedaży w powojennej historii marki w Polsce”, powiedział Andrzej Żelazny, dyrektor generalny Chevrolet Poland i dodał „Idziemy na rekord”.

Klienci najchętniej sięgali po model Aveo i to aż 2.782 razy. Drugie miejsce w ilości sprzedanych egzemplarzy zajmuje Spark, którego od początku 2011 roku sprzedano w liczbie 1.040. Ostatnie miejsce na podium przypadło modelowi Cruze ze wzrostem sprzedaży 46% w porównaniu do poprzedniego roku. Chevrolet Aveo otrzymał w tym roku Laur Konsumenta 2011 w kategorii "Odkrycie Roku" i dodatkowo jest w finale prestiżowego konkursu Autobest 2012 (finaliści konkursu Autobest 2012).

Podobne wiadomości:

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie brakuje

Chevrolet Cruze - auto, którego w Europie...

Premiery 2016-01-07

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.