mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny rekord Chevroleta

Kolejny rekord Chevroleta

Od początku tego roku Chevrolet w Polsce sprzedał 5 441 samochodów. W porównaniu do poprzedniego roku jest to wzrost o 22% (978 egzemplarzy). To najlepszy wynik w historii obecności marki Chevrolet nad Wisłą.

Kolejny rekord Chevroleta
Wynik ten nabiera jeszcze większego znaczenia, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że w tym czasie sprzedaż nowych aut spadła o 13% (dane Samar). „Tak dobre wyniki osiągnięte w pierwszych 9 miesiącach są dla nas świetnym prognostykiem. Wierzymy, że rok 2011 Chevrolet zakończy rekordowym wynikiem sprzedaży w powojennej historii marki w Polsce”, powiedział Andrzej Żelazny, dyrektor generalny Chevrolet Poland i dodał „Idziemy na rekord”.

Klienci najchętniej sięgali po model Aveo i to aż 2.782 razy. Drugie miejsce w ilości sprzedanych egzemplarzy zajmuje Spark, którego od początku 2011 roku sprzedano w liczbie 1.040. Ostatnie miejsce na podium przypadło modelowi Cruze ze wzrostem sprzedaży 46% w porównaniu do poprzedniego roku. Chevrolet Aveo otrzymał w tym roku Laur Konsumenta 2011 w kategorii "Odkrycie Roku" i dodatkowo jest w finale prestiżowego konkursu Autobest 2012 (finaliści konkursu Autobest 2012).

Podobne wiadomości:

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Nowy Chevrolet Camaro ZL1

Premiery 2016-03-16

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Chevrolet Corvette Z06 ma problem z silnikiem

Aktualności 2015-08-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.