mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny rekord Grupy PGD

Kolejny rekord Grupy PGD

5.122 samochody sprzedane przez Grupę PGD w I półroczu to najlepszy wynik w historii największego polskiego dealera. Wzrost w stosunku do pierwszego półrocza ubiegłego roku wyniósł aż 13,1%. Udział Grupy PGD w sprzedaży na rynek krajowy przekroczył 3%.

Kolejny rekord Grupy PGD
Największą dynamikę sprzedaży zanotowało Centrum Motoryzacyjne Bielsko gdzie wzrost wyniósł aż 46%. Natomiast marką spośród reprezentowanych przez Grupę PGD, która po pierwszym półroczu może pochwalić się największą dynamiką sprzedaży jest Mitsubishi, ze wzrostem wynoszącym ponad 105%.

Grupa PGD umacnia też pozostałe filary działalności dealerskiej – w pierwszym półroczu o 21% wzrosła sprzedaż samochodów używanych, a o 24% sprzedaż części zamiennych, o 6% więcej roboczogodzin niż przed rokiem wypracowały serwisy mechaniczne, a o 9% serwisy blacharskie. - Mocne i stale wzmacniane fundamenty pozwalają wierzyć, że druga połowa roku, choć najprawdopodobniej trudna, będzie kolejnym okresem wzrostu naszych udziałów rynkowych – komentuje Adam Pietkiewicz, prezes Grupy. Warto w tym miejscu zauważyć, że w lipcu rozpoczynają działalność kolejne trzy salony Grupy PGD w Warszawie – zlokalizowane w Centrum Motoryzacyjnym Toruńska salony Hyundaia, Mitsubishi i Seata.

Grupa PGD ma obecnie jedenaście salonów, w których prowadzi sprzedaż samochodów w sześciu miastach Polski – Bielsku-Białej, Chorzowie, Katowicach, Krakowie, Tychach i Warszawie – posiadających łącznie 19 autoryzacji dealerskich sześciu marek – Fiata, Forda, Infiniti, Mitsubishi, Nissana i Suzuki.

Podobne wiadomości:

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Aktualności 2017-07-13

Sprzedaż diesli w Europie spada

Sprzedaż diesli w Europie spada

Aktualności 2016-05-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.