mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny rekord Mitsubishi

Kolejny rekord Mitsubishi

Choć większość narzeka na kryzys, jaki gnębi branżę motoryzacyjną, wielkie powody do radości może mieć Mitsubishi na polskim rynku, dla którego kwiecień był najlepszym miesiącem w historii firmy.

Kolejny rekord Mitsubishi
W kwietniu zanotowano kolejny rekord wszechczasów, gdyż sprzedano 925 aut spod znaku Trzech Diamentów, czyli o niemal 45% więcej niż przed rokiem. Najpopularniejszy po raz kolejny okazał się Outlander, który trafił aż do 500 nabywców i który jest bestsellerem pierwszych czterech miesięcy tego roku. Za nim plasuje się Lancer ze sprzedażą na poziomie 302 egzemplarzy (229 sedanów, 53 Sportbacki i 20 Evolution), a trzecie miejsce zajmuje Colt (87 sprzedanych sztuk).

Dzięki takiemu wynikowy Mitsubishi znalazło się na 11 miejscu w rankingu polskich importerów wyprzedzając takich producentów, jak Honda, Citroen, Nissan, Suzuki czy Seat. Jak dotąd ta japońska marka plasowała się na 15-17 miejscu rankingu.

Od stycznia do kwietnia już 2.832 osoby wyjechały z salonu nowym autem Mitsubishi, co stanowi prawie 90% wzrost. Największym zainteresowaniem cieszą się te same modele, co w kwietniu. Sprzedaż Outlandera od początku roku wyniosła już 1.123 egzemplarze, Lancera - 1.018 aut, zaś Colta - 505.

Rekordowe wyniki Mitsubishi w Polsce należą do jednych z najlepszych na całym globie. Polska, jako jedyny kraj w Europie i jeden z czterech na świecie, otrzymał wyróżnienie za najwyższy wskaźnik wzrostu sprzedaży w roku fiskalnym 2008.

Podobne wiadomości:

Mitusbishi Expander - kolejny model w Europie?

Mitusbishi Expander - kolejny model w...

Aktualności 2017-07-19

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Polacy kupili rekordową liczbę nowych aut

Aktualności 2017-07-13

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman