mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny rekord Mitsubishi

Kolejny rekord Mitsubishi

Choć większość narzeka na kryzys, jaki gnębi branżę motoryzacyjną, wielkie powody do radości może mieć Mitsubishi na polskim rynku, dla którego kwiecień był najlepszym miesiącem w historii firmy.

Kolejny rekord Mitsubishi
W kwietniu zanotowano kolejny rekord wszechczasów, gdyż sprzedano 925 aut spod znaku Trzech Diamentów, czyli o niemal 45% więcej niż przed rokiem. Najpopularniejszy po raz kolejny okazał się Outlander, który trafił aż do 500 nabywców i który jest bestsellerem pierwszych czterech miesięcy tego roku. Za nim plasuje się Lancer ze sprzedażą na poziomie 302 egzemplarzy (229 sedanów, 53 Sportbacki i 20 Evolution), a trzecie miejsce zajmuje Colt (87 sprzedanych sztuk).

Dzięki takiemu wynikowy Mitsubishi znalazło się na 11 miejscu w rankingu polskich importerów wyprzedzając takich producentów, jak Honda, Citroen, Nissan, Suzuki czy Seat. Jak dotąd ta japońska marka plasowała się na 15-17 miejscu rankingu.

Od stycznia do kwietnia już 2.832 osoby wyjechały z salonu nowym autem Mitsubishi, co stanowi prawie 90% wzrost. Największym zainteresowaniem cieszą się te same modele, co w kwietniu. Sprzedaż Outlandera od początku roku wyniosła już 1.123 egzemplarze, Lancera - 1.018 aut, zaś Colta - 505.

Rekordowe wyniki Mitsubishi w Polsce należą do jednych z najlepszych na całym globie. Polska, jako jedyny kraj w Europie i jeden z czterech na świecie, otrzymał wyróżnienie za najwyższy wskaźnik wzrostu sprzedaży w roku fiskalnym 2008.

Podobne wiadomości:

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja Cross

Nowe wcielenie Mitsubishi Eclipse - wersja...

Aktualności 2017-02-17

Mitsubishi bez VAT-u

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.