mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny rekord świata na koncie Mazdy MX-5

Kolejny rekord świata na koncie Mazdy MX-5

Prawie 700 samochodów Mazda MX-5 wzięło udział w paradzie, jaka została zorganizowana w holenderskiej miejscowości Lelystad. Dzięki temu ten japoński model ponownie trafił do Księgi Rekordów Guinnessa, bijąc poprzedni rekord, ustanowiony w 2010 r. w Essen.

Kolejny rekord świata na koncie Mazdy MX-5
15 czerwca, podczas wydarzenia MAX-5 2013 w Lelystad w paradzie na drogach wokół RDW Test Centre uczestniczyły łącznie 683 samochody Mazda MX-5, tworząc największą w historii kolumnę tych aut. W przedsięwzięcie zaangażowało się 1450 uczestników, dzięki którym udało się pobić dotychczasowy rekord "największej parady Mazdy" – 459 Mazd MX-5 – ustanowiony w Essen w 2010 r.

Paradę MX-5, sunącą przez malowniczy polder, otwierała spektakularna wersja wyścigowa MX-5 trzeciej generacji (NC). Prowadził ją Allard Kalff, prezenter telewizji holenderskiej, obok którego siedział Jeffrey Guyton, prezes i dyrektor generalny Mazda Motor Europe. Później, po udanej próbie bicia rekordu, Guyton otrzymał również oficjalny certyfikat wręczony przez Pravina Patela, członka jury Księgi Rekordów Guinnessa.


Impreza MAX-5 2013 w ośrodku RDW Test Centre w Lelystad była w pełni dedykowana Maździe i entuzjastom tej japońskiej marki. Wśród atrakcji znalazły się pokazy wyścigowych modeli z Ribank Mazda MaX5 Cup oraz prezentacja Mazdy3 20B wyposażonej w silnik z trzema wirującymi tłokami, należącej do belgijskiej rodziny Van Herck. Uczestnicy mogli również przetestować najnowszą technologię i-Activsense na zabezpieczonym torze wyścigowym i spróbować swoich sił na jednym z symulatorów wyścigowych. Wszyscy zainteresowani mieli okazję do odbycia jazdy testowej za kierownicą nowych modeli Mazdy SKYACTIV lub wykonania darmowego przeglądu swoich roadsterów. Podczas specjalnego pokazu najznakomitszych egzemplarzy MX-5 nagrodę za najpiękniejszą i najbardziej autentyczną Mazdę MX-5 otrzymał Ludo Vander Vliet z Duffel w Belgii.

Na koniec dnia około 250 aut utworzyło największe kino samochodowe w Europie. Przed projekcją widzowie zostali poproszeni o wybór jednego z trzech filmów i zajęcie miejsca za kierownicą swoich samochodów. Głosowanie odbywało się przez naciśnięcie klaksonu w celu wskazania wybranego filmu. Największą liczbę "głosów" zdobył film „Arbitraż” z udziałem Richarda Gere.


Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda MX-5
Mazda MX-5
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.

Podobne wiadomości:

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Mazda 3 po liftingu - ceny w Polsce

Aktualności 2016-12-21

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.