mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny rok sukcesów Forda w Polsce

Kolejny rok sukcesów Forda w Polsce

W mijającym roku Ford Polska sprzedał rekordową w swej historii, liczbę 31.226 nowych pojazdów osiągając, również rekordowy, udział w rynku w wysokości 8.81%.

Kolejny rok sukcesów Forda w Polsce

Mimo drastycznego spadku sprzedaży samochodów nowych w Polsce, firma Ford odnotowała, jako jedna z dwóch w pierwszej dziesiątce najchętniej kupowanych marek, ponad 20% wzrost sprzedaży. Tak dobre wyniki świadczą o coraz większej popularności samochodów marki Ford na naszym rynku.

Najchętniej kupowanym modelem Forda w Polsce nadal pozostaje Focus – w ubiegłym roku do klientów trafiło 10.419 szt. Udanie zadebiutował na polskim rynku nowy minivan Ford Focus C-MAX (1.632). Nadal wzrasta sprzedaż flagowej europejskiej limuzyny Forda – Mondeo (7.145), co stanowi 4-procentowy przyrost w porównaniu do 2003 roku. Sprzedaż Forda Fiesta wyniosła 3.193 szt., zaś Forda Fusion 4.792 szt. tego modelu. Również Ford Transit – najpopularniejszy samochód dostawczy Europy - cieszy się zainteresowaniem polskich klientów. Sprzedaż tego modelu osiągnęła rekordowy poziom 3.607 egzemplarzy, co stanowi blisko 40% przyrost w porównaniu do wyników z 2003 roku i uplasowała Forda Transit na pierwszym miejscu w kategorii lekkich samochodów dostawczych o ładowności do 3,5 tony.

Tak dobre wyniki sprzedaży pozwoliły firmie Ford osiągnąć historyczny wynik w Polsce – w 2004 roku została sprzedana największa liczba nowych samochodów oraz osiągnięty został najwyższy udział w rynku aut nowych – 8.81%.

"Miniony rok był rzeczywiście bardzo udany dla Forda" – powiedział Adam Kołodziejczyk, Prezes Forda Polska Sp. z o.o. - "Osiągnęliśmy rekordowe wyniki w sprzedaży nowych samochodów, zadowolenie klientów z usług świadczonych przez autoryzowanych dilerów Forda systematycznie wzrasta, również współpraca z siecią naszych partnerów układa się coraz lepiej."

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech