mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny spadek liczby używanych

Kolejny spadek liczby używanych

Listopad był trzecim miesiącem z rzędu, w którym maleje liczba sprowadzonych do kraju samochodów używanych. W przedostatnim miesiącu roku do Polski przyjechało łącznie 67.593 aut.

Z tego 66.004 to były samochody sprowadzone z innych państw unijnych, zaś 1.589 spoza UE. Od początku roku liczba sprowadzonych samochodów wynosi już 791.963 aut, w tym 774.127 z terytorium Unii. Przychód do budżetu państwa z samej tylko akcyzy od sprowadzonych "używek" w listopadzie wyniósł niecałe 59,5 mln zł, a od początku roku skrab państwa wzbogacił się już o 789,6 mln zł

Nie wiadomo jeszcze, czy jest to jakaś trwalsza tendencja, czy tylko chwilowe osłabienie tego zjawiska. W bieżącym roku najwięcej sprowadziliśmy w maju (85.874 aut), zaś od września liczba ta minimalnie z miesiąca na miesiąc się zmniejsza (sierpień - 74.035, wrzesień - 69.972, październik - 69.776, listopad - 67.593). Najbliższe zimowe miesiące mogą przynieść kolejne spadki liczby aut używanych, jednak o tym, czy można mówić już o nasyceniu rynku przekonamy się wraz z nastaniem wiosny.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.