mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny spadek liczby używanych

Kolejny spadek liczby używanych

Listopad był trzecim miesiącem z rzędu, w którym maleje liczba sprowadzonych do kraju samochodów używanych. W przedostatnim miesiącu roku do Polski przyjechało łącznie 67.593 aut.

Z tego 66.004 to były samochody sprowadzone z innych państw unijnych, zaś 1.589 spoza UE. Od początku roku liczba sprowadzonych samochodów wynosi już 791.963 aut, w tym 774.127 z terytorium Unii. Przychód do budżetu państwa z samej tylko akcyzy od sprowadzonych "używek" w listopadzie wyniósł niecałe 59,5 mln zł, a od początku roku skrab państwa wzbogacił się już o 789,6 mln zł

Nie wiadomo jeszcze, czy jest to jakaś trwalsza tendencja, czy tylko chwilowe osłabienie tego zjawiska. W bieżącym roku najwięcej sprowadziliśmy w maju (85.874 aut), zaś od września liczba ta minimalnie z miesiąca na miesiąc się zmniejsza (sierpień - 74.035, wrzesień - 69.972, październik - 69.776, listopad - 67.593). Najbliższe zimowe miesiące mogą przynieść kolejne spadki liczby aut używanych, jednak o tym, czy można mówić już o nasyceniu rynku przekonamy się wraz z nastaniem wiosny.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando