mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny wspólny model BMW i Toyoty

Kolejny wspólny model BMW i Toyoty

Wychodzi na to, że japońska i niemiecka marka rozszerzają współpracę na kolejny segment. Mowa tu o miejskim hatchbacku, który ma powstać przy współpracy obu marek.

Kolejny wspólny model BMW i Toyoty
BMW od co najmniej roku współpracuje z Toyotą, nieoficjalnie obie marki wspólnie pracują nad następcą modelu Z4 i jego japońskim odpowiednikiem. Oprócz tego główne pole współpracy to rozwiązanie w dziedzinie szeroko pojętej hybrydyzacji aut.

Dziś pojawiają sie informację, że obie marki pracują nad modelem bazowym. W koncernie BMW samochód ten pojawić ma się jako MINI Minor. Nazwa ta po raz pierwszy pojawiła się w historii motoryzacji, w 1959 roku. Wtedy to Brytyjczycy mogli zakupić MINI Morrisa Minor(sprzedawany był również pod szyldem Austin Seven).Bawarski koncern może bazować na koncepcyjnym Rocketmanie, który został pokazany w Londynie z okazji rozgrywanych tam Igrzysk Olimpijskich. Źródła, do których dotarł Automobile Mag sugerują, że stylistycznie Minor może być połączeniem Rocketmana z Pacemanem. Zatem dostaniemy dwudrzwiowe auto z opadającą ku tyłowi linią dachu.

Minor ma być 5 autem w odświeżonej gamie MINI, po Cooperze, Clubmanie, Countrymanie i roadsterze bazującym na koncepcie Superleggera. Cena jaką koncern może zawołać to ok. 16 tys. dolarów, czyli ponad 59 tys. złotych. Pozostaje czekać na ewentualne potwierdzenie tych plotek.

Zobacz koniecznie: Wszystko o MINI Wszystko o BMW Wszystko o Toyota
Tematy w artykule: Toyota BMW MINI

Podobne wiadomości:

Master-test: Klasa średnia

auto motor i sport 2015-01-30

Najpopularniejsze limuzyny klasy średniej – od najnowszych Audi A4, Renault Laguny i Mazdy 6 do starego wygi VW Passata – spotykają się w Master-teście. Dziennikarze „auto motor i sport” z kilku krajów Europy biorą pod lupę jedenaście modeli z benzynowymi, 150-konnymi silnikami pod maską.  

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Nowe BMW M5 - silnik, dane techniczne, osiągi

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

~ellla 2015-01-28

nie wiedziałam, że te marki razem współpracują, ale pomysł jak najbardziej mi się podoba. bardzo lubie auta toyoty, a w połączeniu z BMW to na pewno będzie to coś ciekaego

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?