mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny wzrost udziału w rynku Grupy PGD

Kolejny wzrost udziału w rynku Grupy PGD

I kwartał 2007 roku to kolejny okres wzrostu sprzedaży oraz udziału w polskim rynku samochodów nowych Grupy PGD. W 9 salonach należących do Grupy sprzedano 1.903 samochody pięciu marek, co stanowi 2,3% całego rynku.

W roku 2006 udział Grupy w rynku wyniósł 2%. Tegoroczny wzrost jest spowodowany dochodzeniem uruchomionych w zeszłym roku dealerstw do docelowej wielkości sprzedaży. Z otwartego w październiku zeszłego roku w Warszawie Centrum Motoryzacyjnego Toruńska wyjechała aż 1/3 sprzedanych przez Grupę PGD samochodów. 

Salon OMC Motors pozostał liderem sieci Forda, z udziałem w sprzedaży marki wynoszącym 7,4%. Palmą pierwszeństwa w sprzedaży Suzuki podzieliły się Japan Motors Kraków-Jasnogórska oraz Japan Motors Warszawa, które sprzedały po 95 aut. Udział wszystkich pięciu salonów Japan Motors
w sprzedaży Suzuki wyniósł 25%, a w sprzedaży Nissana 24,6%.
 
Plany Grupy PGD na 2007 rok zakładają wzrost sprzedaży o 50% i osiągnięcie 2,6% udziału
w polskim rynku motoryzacyjnym. To założenie opieramy na dynamice naszych nowych dealerstw
oraz na rosnącej atrakcyjności ofert Nissana i Suzuki – wyjaśnia Adam Pietkiewicz, prezes Grupy PGD. Rynek znakomicie przyjął nowości – Suzuki SX4 oraz Nissana Qashqai, dobre oceny prasy zebrał Fiat Bravo, czekamy na Nissana Tiida i Forda Mondeo. Jednocześnie wciąż rośnie popularność aut typu SUV oraz terenowych i z nimi także wiążemy optymistyczne prognozy – dodaje Adam Pietkiewicz.
 
Czytaj także:

Silni zadowoleniem klientów - wywiad z prezesami Grupy PGD (2007-04-20)

16 autoryzacja i piąta marka Grupy PGD (2006-11-29)

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.