mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny wzrost udziału w rynku Grupy PGD

Kolejny wzrost udziału w rynku Grupy PGD

I kwartał 2007 roku to kolejny okres wzrostu sprzedaży oraz udziału w polskim rynku samochodów nowych Grupy PGD. W 9 salonach należących do Grupy sprzedano 1.903 samochody pięciu marek, co stanowi 2,3% całego rynku.

W roku 2006 udział Grupy w rynku wyniósł 2%. Tegoroczny wzrost jest spowodowany dochodzeniem uruchomionych w zeszłym roku dealerstw do docelowej wielkości sprzedaży. Z otwartego w październiku zeszłego roku w Warszawie Centrum Motoryzacyjnego Toruńska wyjechała aż 1/3 sprzedanych przez Grupę PGD samochodów. 

Salon OMC Motors pozostał liderem sieci Forda, z udziałem w sprzedaży marki wynoszącym 7,4%. Palmą pierwszeństwa w sprzedaży Suzuki podzieliły się Japan Motors Kraków-Jasnogórska oraz Japan Motors Warszawa, które sprzedały po 95 aut. Udział wszystkich pięciu salonów Japan Motors
w sprzedaży Suzuki wyniósł 25%, a w sprzedaży Nissana 24,6%.
 
Plany Grupy PGD na 2007 rok zakładają wzrost sprzedaży o 50% i osiągnięcie 2,6% udziału
w polskim rynku motoryzacyjnym. To założenie opieramy na dynamice naszych nowych dealerstw
oraz na rosnącej atrakcyjności ofert Nissana i Suzuki – wyjaśnia Adam Pietkiewicz, prezes Grupy PGD. Rynek znakomicie przyjął nowości – Suzuki SX4 oraz Nissana Qashqai, dobre oceny prasy zebrał Fiat Bravo, czekamy na Nissana Tiida i Forda Mondeo. Jednocześnie wciąż rośnie popularność aut typu SUV oraz terenowych i z nimi także wiążemy optymistyczne prognozy – dodaje Adam Pietkiewicz.
 
Czytaj także:

Silni zadowoleniem klientów - wywiad z prezesami Grupy PGD (2007-04-20)

16 autoryzacja i piąta marka Grupy PGD (2006-11-29)

 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Ubezpiecznie OC będzie zależne od mandatów
Polska Izba Ubezpieczeń przygotowała raport, który proponuje rozwiązania zmniejszające liczbę wypadków drogowych w Polsce. Chodzi o możliwość taryfikacji ubezpieczenia OC w oparciu o mandaty i punkty karne.