mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolejny zakład Toyoty w Wałbrzychu

Kolejny zakład Toyoty w Wałbrzychu

Oddano do użytku nowy zakład produkcyjny należący do Toyota Motor Manufacturing Poland w Wałbrzychu. W nowej, trzeciej wałbrzyskiej fabryce Toyoty produkowane będą sześciobiegowe skrzynie biegów do modeli Avensis, Auris, Corolla Verso oraz Yaris.

Kolejny zakład Toyoty w Wałbrzychu
29 września bieżącego roku miała miejsce uroczystość otwarcia nowego Zakładu Skrzyń Biegów Toyota Motor Manufacturing Poland (TMMP) w Wałbrzychu. W tym wydarzeniu uczestniczył wicepremier Waldemar Pawlak, który otworzył nowy obiekt. Spółka rozpoczęła tam produkcję nowych sześciobiegowych skrzyń biegów, które będą montowane w modelach Avensis, Auris, Corolla Verso oraz Yaris. Do tej pory firma zainwestowała w ten projekt 124 mln euro.

Wicepremier Pawlak z zadowoleniem odniósł się do tego projektu. Inwestycja Toyoty to nie tylko nowy oddział koncernu, to także nowe miejsca pracy (docelowo zatrudnienie znajdzie około 250 osób), szansa rozwoju dla regionu oraz współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami (komponenty do produkcji będą dostarczać polskie firmy).

Prezes TMMP w Wałbrzychu Kenji Manabe podkreślił, że celem Toyoty jest produkcja samochodu, który będzie przyjazny środowisku. Nowa skrzynia biegów pozwoli zmniejszyć zużycie paliwa, zapewniając jednocześnie bardziej dynamiczną jazdę. Ponadto zapewnił, że zakłady produkcyjne TMMP wprowadzają liczne rozwiązania proekologiczne. W opinii Waldemara Pawlaka troska o środowisko naturalne, jaką wykazuje Toyota, bardzo dobrze wpisuje się w proekologiczną politykę UE, którą realizuje również Polska. Ważne jest przede wszystkim ograniczenie emisji CO2 oraz udoskonalanie efektywności paliwowej m.in. samochodów osobowych.

Wicepremier przypominał również, że Rada Ministrów przyjęła program wspierania inwestycji o kluczowym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Dzięki temu będzie można wspierać nie tylko zagraniczne koncerny takie jak Toyota, ale przede wszystkim krajowych producentów.

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Droga S3 w kierunku Czech - kolejny odcinek

Polskie drogi 2017-12-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Nowa Kia Ceed w Genewie - pierwsze zdjęcia
Już za kilka tygodni na salonie motoryzacyjnym w Genewie zadebiutuje nowe wcielenie koreańskiego przedstawiciela segmentu aut kompaktowych. Kolejne wcielenie Kii Ceed pojawi się w dwóch wersjach nadwoziowych.