Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolumbijski Logan

Kolumbijski Logan

W kolumbijskiej fabryce Sofasa należącej do koncernu Renault, niedaleko Medellin, ruszył właśnie montaż Dacii Logan.

Dacia Logan będzie następnie sprzedawana poprzez sieć 38 dealerów marki Renault. W fabryce, w której zatrudnienie znajdzie dodatkowych 150 pracowników, odbywać się będzie wyłącznie końcowy montaż samochodów, z części, które dostarczone zostaną głównie z rumuńskiej fabryki. Przygotowanie fabryki do montażu nowego modelu kosztowało firmę 23 mln euro.

Rocznie, do 2010 roku, planowa produkcja ma wynieść 15.000 Loganów, z których 40% trafi także do sąsiednich krajów: Wenezueli i Ekwadoru. Fabryka Sofasa wytwarza obecnie także inne modele Renault (Twingo, Clio II sedan i Megane I sedan) oraz dostawcze auto dla Toyoty. W ubiegłym roku wyprodukowano w sumie prawie 25 tys. pojazdów.

Kolumbia jest czwartym krajem, gdzie powstawać będzie Dacia Logan, po Rumunii (2004), Rosji (wiosna 2005) i Maroku (lipiec 2005). W 2006 r. ruszy montaż w Iranie, a w 2007 w Indiach i Brazylii.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes-AMG GT C Roadster - oficjalna zapowiedź
Mercedes-AMG GT C Roadster - oficjalna zapowiedź
Do targów Paryż Motor Show pozostało już tylko ponad 2 tygodnie. Mercedes uznał, że to najwyższy czas, by zapowiedzieć auto, które będzie jedną z premier na targach w Paryżu. Mowa tu o Mercedesie-AMG GT C Roadster.