mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kolumbijski Logan

Kolumbijski Logan

W kolumbijskiej fabryce Sofasa należącej do koncernu Renault, niedaleko Medellin, ruszył właśnie montaż Dacii Logan.

Dacia Logan będzie następnie sprzedawana poprzez sieć 38 dealerów marki Renault. W fabryce, w której zatrudnienie znajdzie dodatkowych 150 pracowników, odbywać się będzie wyłącznie końcowy montaż samochodów, z części, które dostarczone zostaną głównie z rumuńskiej fabryki. Przygotowanie fabryki do montażu nowego modelu kosztowało firmę 23 mln euro.

Rocznie, do 2010 roku, planowa produkcja ma wynieść 15.000 Loganów, z których 40% trafi także do sąsiednich krajów: Wenezueli i Ekwadoru. Fabryka Sofasa wytwarza obecnie także inne modele Renault (Twingo, Clio II sedan i Megane I sedan) oraz dostawcze auto dla Toyoty. W ubiegłym roku wyprodukowano w sumie prawie 25 tys. pojazdów.

Kolumbia jest czwartym krajem, gdzie powstawać będzie Dacia Logan, po Rumunii (2004), Rosji (wiosna 2005) i Maroku (lipiec 2005). W 2006 r. ruszy montaż w Iranie, a w 2007 w Indiach i Brazylii.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando