mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Komandor w produkcji

Komandor w produkcji

Pierwsze modele Jeepa Commander - będącego nowym wcieleniem Willysa Station Wagon i Wagoneera - zjechały już z taśm.

Komandor w produkcji

W zeszłym tygodniu, z taśmy montażowej w Jefferson North Assembly Plant (JNAP, Detroit, USA) zjechały pierwsze seryjne modele nowej pełno wymiarowej terenówki, czy jak kto woli SUV-a Jeepa.

Model jest już czwartym po Wranglerze, Cherokee i Grand Cherokee samochodem "off-roadowego" od zarania dziejów działu koncernu DaimlerChrysler.


TU więcej o aucie Jeep Commander: Nowy król bezdroży

Jak widać na pierwszy rzut oka i co podkreślają konstruktorzy, przy pracach rozwojowych wzorowali się oni na klasycznych modelach marki, takich jak Willys Station Wagon (1946–62) i Jeep Wagoneer (1963–91). Mało znane w Europie, samochody robiły furorę za oceanem i trudno spodziewać się by teraz nowemu autu udało się przekonać klientów na starym lądzie. Choć...

Znajdzie zapewne swych odbiorców, kiedy trafi do europejskich salonów na początku 2006 roku z podobną ceną jak nieco mniejszy Grand Cherokee. Odmiennie od Granda zastosowano w nim natomiast trzy rzędy siedzeń co ma zwiększyć możliwości transportu pasażerów do siedmiu osób.


Czytaj więcej o autach Jeep

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.