Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Komandor w produkcji

Komandor w produkcji

Pierwsze modele Jeepa Commander - będącego nowym wcieleniem Willysa Station Wagon i Wagoneera - zjechały już z taśm.

Komandor w produkcji

W zeszłym tygodniu, z taśmy montażowej w Jefferson North Assembly Plant (JNAP, Detroit, USA) zjechały pierwsze seryjne modele nowej pełno wymiarowej terenówki, czy jak kto woli SUV-a Jeepa.

Model jest już czwartym po Wranglerze, Cherokee i Grand Cherokee samochodem "off-roadowego" od zarania dziejów działu koncernu DaimlerChrysler.


TU więcej o aucie Jeep Commander: Nowy król bezdroży

Jak widać na pierwszy rzut oka i co podkreślają konstruktorzy, przy pracach rozwojowych wzorowali się oni na klasycznych modelach marki, takich jak Willys Station Wagon (1946–62) i Jeep Wagoneer (1963–91). Mało znane w Europie, samochody robiły furorę za oceanem i trudno spodziewać się by teraz nowemu autu udało się przekonać klientów na starym lądzie. Choć...

Znajdzie zapewne swych odbiorców, kiedy trafi do europejskich salonów na początku 2006 roku z podobną ceną jak nieco mniejszy Grand Cherokee. Odmiennie od Granda zastosowano w nim natomiast trzy rzędy siedzeń co ma zwiększyć możliwości transportu pasażerów do siedmiu osób.


Czytaj więcej o autach Jeep

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Denza 400 - chiński
Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera
Chiński rynek motoryzacyjny jest bardzo chłonny, co wykorzystują producenci. Na dodatek nie obowiązują tam restrykcyjne normy dotyczące spalania, dlatego jest to idealne miejsce do sprzedawania starszych technologii przez zachodnie koncerny. Takim przykładem jest Denza 400, produkowany przy udziale Daimlera.