mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Komentarze - JEDŹ 300km/h?!

Komentarze - JEDŹ 300km/h?!

Prezentujemy Państwa komentarze na temat zniesienia fabrycznych, elektronicznych ograniczeń prędkości. Zdania - jak należało się spodziewać - są podzielone.

Temat rzadki, a więc wart poruszenia. Wywołuje oczywiste emocje fanów motoryzacyjnej szybkości i sceptyków odnoszących się do zasad bezpieczeństwa. Zapraszamy więc wszystkich pozostałych czytelników mojeauto.pl do przesyłania swoich opinii na adres: redakcja@mojeauto.pl


TU przeczytasz artykuł, który zainspirował internautów - JEDŹ 300km/h

Marcin:
"Jestem za zniesieniem tego elektronicznego dławika. Pomimo tego, że nie jestem posiadaczem auta mogącego rozwijać ok. 250 km/h lecz uważam, że to od kierowcy i jego umiejętności powinno zależeć ile i jak chce jechać - oczywiście, jeśli pozwalają na to warunki. Uważam, że te elektroniczne blokady są ogranicznikiem wolności posiadaczy takich aut. Mam nadzieję, że dzięki temu zniknie mit Porsche jako najszybsze (jedne z „naj...”) auto seryjne."

Maciej:
"Dla wielu osób jazda 250km/h to szaleństwo. Jest w Polsce możliwość jeżdżenia z taką prędkością lub większą. Są tory, lotniska i inne obiekty do wynajęcia gdzie można "bezpiecznie" jeździć z prędkością 250km/h i szybciej. Ja posiadam MB W124 E500 326KM z 1993 roku i nie raz podróżowałem z prędkością 250km/h (autostrady niemieckie). (...) Czytałem również niedawno wyniki badań niemieckich naukowców odnośnie podróżowania z dużą prędkością. Kierowcy podróżujący z prędkością 120km/h o wiele bardziej są niebezpieczni niż pędzący po 200km/h i więcej. Kierowca świadom tego że porusza się z dużą prędkością jest dużo bardziej skupiony na jeździe aniżeli kierowca auta który monotonnie podróżuje ze stałą prędkością. Według mnie odblokowanie ograniczenia prędkości w żaden sposób nie wpłynie na liczbę wypadków. I tak aktualnie wiele firm oferuje "ściągnięcie" ogranicznika prędkości i kto chce jeździć szybciej to i tak jeździ. To tak jak by kierowcy Porsche byli sprawcami większej ilości wypadków niż kierowcy BMW M3 którzy mają ograniczenie prędkości. Nic się nie zmieni po za hasłami reklamowymi szybkich samochodów i będzie to kolejny temat dla miłośników samochodów."

Lesław:
"Tak naprawdę to problem nie jest szybkość na którą bez przerwy powołuje się policja przy wypadkach drogowych, ale stan dróg w Polsce co nazwać by można było "skandalem". I może niekoniecznie chodzi tu tylko o budowanie nowych autostrad i dróg szybkiego ruchu, ale o utrzymywanie dróg wojewódzkich i krajowych w stanie nadającym się do użytkowania. (...) Wbrew pozorom moja opinia jest jak najbardziej na temat po prostu w Polsce nie ma możliwości rozwijania takich prędkości ze względu na jakość dróg. A tak na marginesie w Niemczech np. po autostradach też jeżdżą młodzi i bardzo młodzi i mają dostęp do bardzo szybkich aut, a ilość wypadków jest zdecydowania mniejsza i ich skutki także mniej tragiczne. Mam prawo jazdy ponad 30 lat, kiedyś brałem udział w rajdach amatorskich i z moich obserwacji wynika i doświadczeń, że to częściej wolna i blokująca jazda jest powodem wypadków, a nie nadmierna prędkość do tego dochodzi stan dróg. Jeżeli na kursach prawa jazdy podstawą jest zaliczanie parkowania  i odległość w cm od słupka, a nie zachowanie i reakcja na drogach, oraz umiejętności to skutki jak najbardziej są widoczne."


(Pełne treści komentarzy oraz nazwiska autorów do wiadomości redakcji.)

Podobne wiadomości:

JEDŹ 300 km/h!

JEDŹ 300 km/h!

Aktualności 2005-07-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.