mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Komisarz i gangster na jednej fali

Komisarz i gangster na jednej fali

Komisarz Zawada, gangster Blacha i bankowiec Kramer apelujący o rozwagę? To możliwe tylko na "Ósemce". Na falach CB Radia.

Komisarz i gangster na jednej fali

Wiecie co to Bezpieczna Ósemka, którą jedziecie? To najdłuższa trasa w Polsce. Od dziś Droga zaufania. Będą przy niej nowe, sensowne oznakowania, lepsza płynność ruchu. Na stacjach benzynowych pytajcie o ulotki – tak wszystkich kierowców informuje Muniek Staszczyk. W nagraniach uczestniczyli także: Jacek Chmielnik, Maciej Kozłowski, Olaf Lubaszenko, Agata Młynarska, Leonard Pietraszak, Witold Pyrkosz, Dorota Stalińska, Robert Więckiewicz, Marek Włodarczyk Zbigniew Wodecki  oraz minister transportu Jerzy Polaczek.

Jadąc z włączonym radiem CB, co 40 minut usłyszymy krótką, 30-sekundową informację o akcji prowadzonej na Ósemce, zachętę do przeczytania ulotki, plakatu. Popularne postaci językiem „mobilków” także ostrzegają:

”Pojawią się  fotoradary - ponad sto, więc uważajcie, bo jazda na wariata to obciach i mniej kasy w kieszeni” – mówi Olaf Lubaszenko.

Minister i aktorzy w radiu CB apelujący o rozważną jazdę to pierwszy taki pomysł na polskich drogach. Dlaczego radio CB? Bo zapewnia bezpośrednie dotarcie do odbiorcy – nie tylko kierowców tirów, ale także kierowców aut osobowych. Bo staje się coraz bardziej popularne. Zapewnia skuteczność przekazu - nie trzeba wychwytywać informacji z zalewu pozostałych. Wystarczy mieć włączony odbiornik. Włączając się w eter błyskawicznie możemy rozeznać się w sytuacji: jaka jest pogoda, gdzie tworzą się korki, a gdzie można dobrze zjeść... A od niedawna: o co chodzi z tą bezpieczną Ósemką!

Dlaczego to taka ważna droga? Powtarzając za Robertem Więckiewiczem (filmowym gangsterem Blachą z „Odwróconych”):  „Bo to może być nasza ulubiona droga – Droga zaufania. Szerokości!”

Leonard Pietraszak (bankowiec Kramer): „Uwaga mobilni, mówi Kramer, baknowiec - ten z Vabanku. Słuchajcie uważnie, jadąc Ósemką zatrzymałem się na stacji benzynowej, zabrałem ulotkę o Drogach zaufania. Drogowcy wprowadzili wiele zmian  poprawiających nasze bezpieczeństwo na Ósemce. Jazda będzie płynna, oznaczenie widoczne, pobocza bezpieczne. Dlaczego o tym mówię? Tu się mysz nie przeciśnie. Będzie sto fotoradarów, będzie kasa - to znaczy będziecie musieli bulić. Warto zdjąć nogę  z gazu i jechać zgodnie z przepisami. Śpieszcie się powoli, szkoda życia!” - zupełnie serio mówił Leonard Pietraszak

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.