mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Komisarz i gangster na jednej fali

Komisarz i gangster na jednej fali

Komisarz Zawada, gangster Blacha i bankowiec Kramer apelujący o rozwagę? To możliwe tylko na "Ósemce". Na falach CB Radia.

Komisarz i gangster na jednej fali

Wiecie co to Bezpieczna Ósemka, którą jedziecie? To najdłuższa trasa w Polsce. Od dziś Droga zaufania. Będą przy niej nowe, sensowne oznakowania, lepsza płynność ruchu. Na stacjach benzynowych pytajcie o ulotki – tak wszystkich kierowców informuje Muniek Staszczyk. W nagraniach uczestniczyli także: Jacek Chmielnik, Maciej Kozłowski, Olaf Lubaszenko, Agata Młynarska, Leonard Pietraszak, Witold Pyrkosz, Dorota Stalińska, Robert Więckiewicz, Marek Włodarczyk Zbigniew Wodecki  oraz minister transportu Jerzy Polaczek.

Jadąc z włączonym radiem CB, co 40 minut usłyszymy krótką, 30-sekundową informację o akcji prowadzonej na Ósemce, zachętę do przeczytania ulotki, plakatu. Popularne postaci językiem „mobilków” także ostrzegają:

”Pojawią się  fotoradary - ponad sto, więc uważajcie, bo jazda na wariata to obciach i mniej kasy w kieszeni” – mówi Olaf Lubaszenko.

Minister i aktorzy w radiu CB apelujący o rozważną jazdę to pierwszy taki pomysł na polskich drogach. Dlaczego radio CB? Bo zapewnia bezpośrednie dotarcie do odbiorcy – nie tylko kierowców tirów, ale także kierowców aut osobowych. Bo staje się coraz bardziej popularne. Zapewnia skuteczność przekazu - nie trzeba wychwytywać informacji z zalewu pozostałych. Wystarczy mieć włączony odbiornik. Włączając się w eter błyskawicznie możemy rozeznać się w sytuacji: jaka jest pogoda, gdzie tworzą się korki, a gdzie można dobrze zjeść... A od niedawna: o co chodzi z tą bezpieczną Ósemką!

Dlaczego to taka ważna droga? Powtarzając za Robertem Więckiewiczem (filmowym gangsterem Blachą z „Odwróconych”):  „Bo to może być nasza ulubiona droga – Droga zaufania. Szerokości!”

Leonard Pietraszak (bankowiec Kramer): „Uwaga mobilni, mówi Kramer, baknowiec - ten z Vabanku. Słuchajcie uważnie, jadąc Ósemką zatrzymałem się na stacji benzynowej, zabrałem ulotkę o Drogach zaufania. Drogowcy wprowadzili wiele zmian  poprawiających nasze bezpieczeństwo na Ósemce. Jazda będzie płynna, oznaczenie widoczne, pobocza bezpieczne. Dlaczego o tym mówię? Tu się mysz nie przeciśnie. Będzie sto fotoradarów, będzie kasa - to znaczy będziecie musieli bulić. Warto zdjąć nogę  z gazu i jechać zgodnie z przepisami. Śpieszcie się powoli, szkoda życia!” - zupełnie serio mówił Leonard Pietraszak

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Japoński producent przedstawił szkic Yarisa, który jest zapowiedzią sportowej wersji tego modelu. Na rynku samochód będzie konkurentem m.in. Forda Fiesty ST.