mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Komornicki zaczyna od Tunezji

Komornicki zaczyna od Tunezji

Łukasz Komornicki i Rafał Marton (Diverse Extreme Team) wystartują w cyklu Pucharu Świata cross-country 2008. Zmagania z czołowymi załogami świata Polacy rozpoczną startem w rajdzie Tunezji (23.04.-03.05) – pierwszym, międzynarodowej klasy pustynnym rajdzie od czasu odwołanego w styczniu Dakaru.

Komornicki zaczyna od Tunezji
Impreza stanowi pierwszą eliminację Pucharu Świata cross-country 2008. To po Dakarze, jeden z najbardziej znanych terenowych rajdów świata, nazywany „małym Dakarem”, ponieważ przebiega w dużej mierze trasami legendarnego maratonu.

Komornicki z Martonem to jedna z najbardziej doświadczonych załóg samochodowych w rajdach cross-country w Polsce, zdobywcy piątego miejsca w Pucharze Świata 2003, i polscy „dakarowi” rekordziści (najwyższe 14. miejsce w edycji 2004 r.). Swoimi osiągnięciami udowodnili przynależność do światowej czołówki w tej dyscyplinie sportu.  W tym sezonie również zapowiadają zaciętą walkę o pucharowe punkty.

„W związku z odwołaniem rajdu Dakar, najważniejszej dla każdego kierowcy terenowego imprezy, czujemy spory niedosyt i planujemy w tym sezonie ostrą walę o pucharowe punkty. Nasz tegoroczny kalendarz startów obejmować będzie m.in. rywalizację w zbliżającym się Rajdzie Tunezji (23.04-03.05.), Rally Vodafone Transiberico w Portugalii i Hiszpanii (20.05.-25.05), oraz UAE Desert Challenge w Dubaju (25.10-31.10). Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu, zeszłoroczny rok pozwolił nam poznać specyfikę i zalety prowadzenia naszego Buggy. Oprócz sportowej rywalizacji w Pucharze Świata, będzie to dla nas doskonałe przygotowanie do rajdu Dakar 2009. Bo jak wiadomo, Dakar to dla każdego kierowcy priorytet i największe wyzwanie” – powiedział Łukasz Komornicki, kierowca Diverse Extreme Team.

Rajd Tunezji, pierwsza eliminacja Pucharu Świata cross-country, to najdłuższy pustynny maraton po legendarnym rajdzie Dakar, to ekstremalne wyzwanie dla kierowców, rywalizacja człowieka z naturą, maszyną i samym sobą… dziewięć morderczych etapów pustynnych, zmagania w 40 stopniowym upale na terenie Tunezji i Libii oraz odcinki specjalne przebiegające po dotychczasowych trasach rajdu Dakar. Tradycja, smak przygody i rywalizacja kierowców o pierwsze punkty Pucharu Świata 2008 rozpocznie się już 23 kwietnia, pustynne zmagania załóg potrwają do 3 maja.
Tematy w artykule: Rajd Dakar rajd terenowy

Podobne wiadomości:

Oto 7 unikalnych Jeepów na Wielkanocne Safari

Oto 7 unikalnych Jeepów na Wielkanocne Safari

Aktualności 2015-03-20

Peugeot testuje 2008 DKR

Peugeot testuje 2008 DKR

Aktualności 2014-09-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.