mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Komornicki zaczyna od Tunezji

Komornicki zaczyna od Tunezji

Łukasz Komornicki i Rafał Marton (Diverse Extreme Team) wystartują w cyklu Pucharu Świata cross-country 2008. Zmagania z czołowymi załogami świata Polacy rozpoczną startem w rajdzie Tunezji (23.04.-03.05) – pierwszym, międzynarodowej klasy pustynnym rajdzie od czasu odwołanego w styczniu Dakaru.

Komornicki zaczyna od Tunezji
Impreza stanowi pierwszą eliminację Pucharu Świata cross-country 2008. To po Dakarze, jeden z najbardziej znanych terenowych rajdów świata, nazywany „małym Dakarem”, ponieważ przebiega w dużej mierze trasami legendarnego maratonu.

Komornicki z Martonem to jedna z najbardziej doświadczonych załóg samochodowych w rajdach cross-country w Polsce, zdobywcy piątego miejsca w Pucharze Świata 2003, i polscy „dakarowi” rekordziści (najwyższe 14. miejsce w edycji 2004 r.). Swoimi osiągnięciami udowodnili przynależność do światowej czołówki w tej dyscyplinie sportu.  W tym sezonie również zapowiadają zaciętą walkę o pucharowe punkty.

„W związku z odwołaniem rajdu Dakar, najważniejszej dla każdego kierowcy terenowego imprezy, czujemy spory niedosyt i planujemy w tym sezonie ostrą walę o pucharowe punkty. Nasz tegoroczny kalendarz startów obejmować będzie m.in. rywalizację w zbliżającym się Rajdzie Tunezji (23.04-03.05.), Rally Vodafone Transiberico w Portugalii i Hiszpanii (20.05.-25.05), oraz UAE Desert Challenge w Dubaju (25.10-31.10). Jesteśmy dobrze przygotowani do sezonu, zeszłoroczny rok pozwolił nam poznać specyfikę i zalety prowadzenia naszego Buggy. Oprócz sportowej rywalizacji w Pucharze Świata, będzie to dla nas doskonałe przygotowanie do rajdu Dakar 2009. Bo jak wiadomo, Dakar to dla każdego kierowcy priorytet i największe wyzwanie” – powiedział Łukasz Komornicki, kierowca Diverse Extreme Team.

Rajd Tunezji, pierwsza eliminacja Pucharu Świata cross-country, to najdłuższy pustynny maraton po legendarnym rajdzie Dakar, to ekstremalne wyzwanie dla kierowców, rywalizacja człowieka z naturą, maszyną i samym sobą… dziewięć morderczych etapów pustynnych, zmagania w 40 stopniowym upale na terenie Tunezji i Libii oraz odcinki specjalne przebiegające po dotychczasowych trasach rajdu Dakar. Tradycja, smak przygody i rywalizacja kierowców o pierwsze punkty Pucharu Świata 2008 rozpocznie się już 23 kwietnia, pustynne zmagania załóg potrwają do 3 maja.
Tematy w artykule: Rajd Dakar rajd terenowy

Podobne wiadomości:

Peugeot testuje 2008 DKR

Peugeot testuje 2008 DKR

Aktualności 2014-09-25

Adam Małysz w lepszej rajdówce!

Adam Małysz w lepszej rajdówce!

Aktualności 2015-03-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.