mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kompaktowe Mercedesy niczym świeże bułeczki

Kompaktowe Mercedesy niczym świeże bułeczki

Odnowienie i poszerzenie oferty aut kompaktowych okazało się dla Mercedesa strzałem w dziesiątkę. Klientów na małe i średniej wielkości modele z gwiazdą na masce nie brakuje. Hitem powinien być również, zaprezentowany podczas wystawy Poznań Motor Show, kompaktowy SUV Mercedes GLA.

Kompaktowe Mercedesy niczym świeże bułeczki
Podczas odbywającej się w miniony weekend poznańskiej wystawy samochodowej na stoisku Mercedesa roiło się od nowości. Ogromną popularnością cieszył się właśnie wspomniany wyżej model GLA, który będzie walczył o klienta w niezwykle modnym ostatnio segmencie kompaktowych SUV-ów.

– Dwa lata temu zaczęliśmy wprowadzać na rynek gamę samochodów kompaktowych – wyjaśnia Ewa Łabno-Falęcka, dyrektor PR Mercedes-Benz Polska. – W 2012 była to Klasa A, rok później Klasa CLA, obecnie do oferty dołącza GLA. Te modele skierowane są przede wszystkim do ludzi młodych bądź młodych duchem, którzy dotychczas niekoniecznie myśleli o zakupie samochodu marki Mercedes-Benz.

Nowy pomysł koncernu ze Stuttgartu na sprzedaż okazał się trafiony, a bardziej przystępne cenowo modele sprzedają się na tyle dobrze, że fabryki nie nadążają wręcz z ich produkcją.


– Chcemy, by nasza oferta była dostępna cenowo – wyjaśnia Niels Kowollik, prezes zarządu Mercedes-Benz Polska. – Musimy robić jednocześnie obydwie rzeczy – rosnąć w segmencie dużych aut, żeby spełnić oczekiwania naszych lojalnych klientów i osiągać nasze finansowe cele, ale także rosnąć w segmencie samochodów kompaktowych, by być dostępnym dla większej liczby klientów.

Zdaniem Kowollika, wielkość samochodu i jego cena nie jest dla kupujących jedynym kryterium wyboru. Istotna jest relacja ceny do jakości produktu oraz zużycie paliwa konkretnych modeli.

– Teraz czujemy wiatr w żaglach, niektóre modele samochodów mamy niemal wyprzedane i dotyczy to zarówno mniejszych, jak i większych aut – mówi prezes zarządu Mercedes-Benz Polska. – To pokazuje, że nasza polityka jest słuszna, a nasz portfel modeli atrakcyjny dla klientów.


Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa GLA
Mercedes Klasa GLA
Cena podstawowa już od: 124 300 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Mercedes E Cabrio: Jazda topless

auto motor i sport 0000-00-00

Kochasz jeździć bez dachu, ale polskie lato jest dla Ciebie za krótkie? W tym aucie sezon na kabrio trwa dłużej.  

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.