mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kompaktowe Mercedesy niczym świeże bułeczki

Kompaktowe Mercedesy niczym świeże bułeczki

Odnowienie i poszerzenie oferty aut kompaktowych okazało się dla Mercedesa strzałem w dziesiątkę. Klientów na małe i średniej wielkości modele z gwiazdą na masce nie brakuje. Hitem powinien być również, zaprezentowany podczas wystawy Poznań Motor Show, kompaktowy SUV Mercedes GLA.

Kompaktowe Mercedesy niczym świeże bułeczki
Podczas odbywającej się w miniony weekend poznańskiej wystawy samochodowej na stoisku Mercedesa roiło się od nowości. Ogromną popularnością cieszył się właśnie wspomniany wyżej model GLA, który będzie walczył o klienta w niezwykle modnym ostatnio segmencie kompaktowych SUV-ów.

– Dwa lata temu zaczęliśmy wprowadzać na rynek gamę samochodów kompaktowych – wyjaśnia Ewa Łabno-Falęcka, dyrektor PR Mercedes-Benz Polska. – W 2012 była to Klasa A, rok później Klasa CLA, obecnie do oferty dołącza GLA. Te modele skierowane są przede wszystkim do ludzi młodych bądź młodych duchem, którzy dotychczas niekoniecznie myśleli o zakupie samochodu marki Mercedes-Benz.

Nowy pomysł koncernu ze Stuttgartu na sprzedaż okazał się trafiony, a bardziej przystępne cenowo modele sprzedają się na tyle dobrze, że fabryki nie nadążają wręcz z ich produkcją.


– Chcemy, by nasza oferta była dostępna cenowo – wyjaśnia Niels Kowollik, prezes zarządu Mercedes-Benz Polska. – Musimy robić jednocześnie obydwie rzeczy – rosnąć w segmencie dużych aut, żeby spełnić oczekiwania naszych lojalnych klientów i osiągać nasze finansowe cele, ale także rosnąć w segmencie samochodów kompaktowych, by być dostępnym dla większej liczby klientów.

Zdaniem Kowollika, wielkość samochodu i jego cena nie jest dla kupujących jedynym kryterium wyboru. Istotna jest relacja ceny do jakości produktu oraz zużycie paliwa konkretnych modeli.

– Teraz czujemy wiatr w żaglach, niektóre modele samochodów mamy niemal wyprzedane i dotyczy to zarówno mniejszych, jak i większych aut – mówi prezes zarządu Mercedes-Benz Polska. – To pokazuje, że nasza polityka jest słuszna, a nasz portfel modeli atrakcyjny dla klientów.


Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Klasa GLA
Mercedes Klasa GLA
Cena podstawowa już od: 111 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Największy salon Mercedesa w Polsce otwarty!

Największy salon Mercedesa w Polsce otwarty!

Aktualności 2017-01-10

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Aktualności 2017-01-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.