mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kompaktowy SUV jednak z Wolfsburga

Kompaktowy SUV jednak z Wolfsburga

Zarząd firmy Volkswagen zdecydował, iż kompaktowy SUV na bazie Golfa będzie jednak wytwarzany w fabryce koncernu w Wolfsburgu.

Tym samym zakończone zostały wszelkie spekulacje o możliwości produkcji tego modelu w zakładach VW w Portugalii (Czytaj więcej). Zadecydowało o tym porozumienie, jakie zostało zawarte w poniedziałkowy wieczór pomiędzy zarządem firmy a radą zakładową i związkami zawodowymi, które przewiduje obniżenie kosztu jednostkowego o 850 euro. Wolfgand Bernhard, prezes marki Volkswagen: "Cieszymy się z zawartego porozumienia, które pozwoli na tańsze wytwarzanie nowego modelu. Ważne jest, iż w ten sposób auto to będzie bardziej konkurencyjne w Niemczech oraz na rynkach eksportowych."
 
Kompaktowy SUV będzie wytwarzany przez dział Auto 5000 GmbH, do którego w ciągu dwóch lat dołączy ok. tysiąca praktykantów zatrudnionych obecnie w koncernie Volkswagen.
 
Zarząd fabryki oraz rada pracownicza ustaliły, iż w dalszym ciągu będą zwiększać konkurencyjność fabryki w Wolfsburgu, tak by móc z powodzeniem rozpocząć produkcję kolejnych modeli.
 
Zawarte porozumienie dotyczyło także ustaleń, co do produkcji od 2008 r. nowej wersji Passata (coupe) w zakładach w Emden. W tej chwili powstają tam obie oferowane na rynku wersje nadwoziowe (Limusine oraz Variant). Szczegóły mają zostać ustalone do połowy października.
 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.