mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kompaktowy SUV jednak z Wolfsburga

Kompaktowy SUV jednak z Wolfsburga

Zarząd firmy Volkswagen zdecydował, iż kompaktowy SUV na bazie Golfa będzie jednak wytwarzany w fabryce koncernu w Wolfsburgu.

Tym samym zakończone zostały wszelkie spekulacje o możliwości produkcji tego modelu w zakładach VW w Portugalii (Czytaj więcej). Zadecydowało o tym porozumienie, jakie zostało zawarte w poniedziałkowy wieczór pomiędzy zarządem firmy a radą zakładową i związkami zawodowymi, które przewiduje obniżenie kosztu jednostkowego o 850 euro. Wolfgand Bernhard, prezes marki Volkswagen: "Cieszymy się z zawartego porozumienia, które pozwoli na tańsze wytwarzanie nowego modelu. Ważne jest, iż w ten sposób auto to będzie bardziej konkurencyjne w Niemczech oraz na rynkach eksportowych."
 
Kompaktowy SUV będzie wytwarzany przez dział Auto 5000 GmbH, do którego w ciągu dwóch lat dołączy ok. tysiąca praktykantów zatrudnionych obecnie w koncernie Volkswagen.
 
Zarząd fabryki oraz rada pracownicza ustaliły, iż w dalszym ciągu będą zwiększać konkurencyjność fabryki w Wolfsburgu, tak by móc z powodzeniem rozpocząć produkcję kolejnych modeli.
 
Zawarte porozumienie dotyczyło także ustaleń, co do produkcji od 2008 r. nowej wersji Passata (coupe) w zakładach w Emden. W tej chwili powstają tam obie oferowane na rynku wersje nadwoziowe (Limusine oraz Variant). Szczegóły mają zostać ustalone do połowy października.
 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny samochód służbowy
Bezpieczny samochód służbowy
Organizacja WHO szacuje, że 30 proc. wypadków drogowych ma związek z pracą. Europejskie statystyki pokazują, że w transporcie ginie najwięcej pracowników. Dlatego firmy muszą mocniej angażować się w poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego.