mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Kompromis w sprawie literki Q

Kompromis w sprawie literki Q

Spór pomiędzy Nissanem i Audi w sprawie praw do nazewnictwa swoich modeli literą "Q" został zażegnany. Dzięki dżentelmeńskiej umowie na rynku amerykańskim model Audi Q7 będzie nazywał się Q7, a w przyszłości wersja Q5 będzie mogła także występować pod nazwą Q5.

Kompromis w sprawie literki Q

Potyczki o literkę „Q” zaczęły się w momencie, kiedy to Audi oficjalnie w kwietniu br. zaprezentowało na rynku amerykańskim swój nowy produkt – ogromnego SUV’a Q7. Wówczas niezadowolony z takiego obrotu sprawy Nissan domagał się od niemieckiego producenta zmiany nazw swoich samochodów, tłumacząc, że w motoryzacyjnej nomenklaturze „Q” jest już zarezerwowane dla reprezentującego segment luksusowych aut – modelu Infiniti.

Zobacz galerię Audi Q7 z IAA 2005

Po kilku miesiącach dyskusji obie marki doszły do porozumienia, w konsekwencji którego zarówno Audi jak i Nissan będą mogły wspólnie podpisywać swoje samochody literką „Q”.

Jak zapewnia rzecznik Audi, niemiecki koncern nie przekazał Japończykom żadnych korzyści majątkowych z tytułu podzielenia się własnością praw do stosowania tej ważnej litery.

Czytaj także:

Carla Vallet promuje nowe Audi Q7 2005-09-15

Szczegóły o Q7 2005-08-17

Infiniti Kuraza i M - nowości dla USA 2004-12-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Honda Civic z nowym silnikiem Diesla
Honda Civic z nowym silnikiem Diesla
Europejska wersja odświeżonej Hondy Civic będzie dostępna od marca 2018 roku z nowym silnikiem wysokoprężnym i-DTEC. Znamy już szczegóły techniczne i osiągi tej jednostki.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech