mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koncepcja VW wejdzie w życie

Koncepcja VW wejdzie w życie

Microbus w stylu retro będzie produkowany

Decyzja zapadła: Volkswagen będzie produkował nowego Microbusa w fabryce w Hannoverze. Produkcja ruszy najwcześniej w 2005 roku i dzięki niej powstanie 1500 nowych miejsc pracy. Rocznie będzie wytwarzanych ok. 80000 Microbusów, z czego ponad 60% ma trafiać na rynek amerykański. Oczywiście, jest jeszcze za wcześnie, aby oszacować cenę pojazdu. Nie wiadomo również, jakie silniki będą napędzały to auto.

Koncepcyjna wersja Microbusa przedstawiona została po raz pierwszy w Detroit na początku 2001 roku, później można było ją jeszcze zobaczyć w Tokio, Genewie i Frankfurcie. Stylistyka samochodu utrzymana jest w modnym ostatnio stylu retro i nawiązuje do dawnego, kultowego modelu Microbusa, którego zaczęto produkować w latach 50-tych. Świadczy o tym chociażby dwukolorowy przód auta z charakterystycznym „nosem”. Ta szczypta starodawności nie przeszkadza jednak, aby pojazd był jednocześnie niezwykle nowoczesny.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!