mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koncepcyjny Volkswagen Concept R

Koncepcyjny Volkswagen Concept R

Pierwsze szczegóły koncepcyjnego roadstera zaprezentował Volkswagen na tydzień przed otwarciem Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Koncepcyjny Volkswagen Concept R

Volkswagen przedstawił pierwsze szczegóły swojego nowego modelu, który oficjalnie ma być zaprezentowany na, zaczynających się w przyszłym tygodniu, targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Ten koncepcyjny roadster o nazwie Concept R może zagrozić pozycji Porsche Boxter, od którego będzie o połowę tańszy. Silnik Concept R to 265-konny (195 kW) V6. Pozwala on na osiągnięcie 100 km/h ze startu w 5,3 sekundy oraz maksymalnej prędkości 250 km/h, gdyby nie elektroniczne ograniczenia mogłaby ona osiągnąć nawet 270 km/h. Auto napędzane na tylnie koła wyposażone jest w nowoczesną sześciobiegową skrzynię biegów.

Konstrutorzy nowego Volkswagena stworzyli nowe podstawy rozwoju roadstera, pokazujących jak tego typu samochód może wyglądać w przyszłości. Dwa pierwsze rozmiary dwufotelowego Concept R (4,16x1,78x1,25) są identyczne jak w Golfie hatchback. ciekawostką jest logo Volkswagena, które bije niczym serce na przednim wyświetlaczu przy włączonym silniku. Nieruchome całkowicie zostały fotele, w zamian za to kierowca ma możliwość elektronicznego dostosowania do swoich rozmiarów panelu sterującego, zawierającego m.in.kierownicę i pedały.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.