mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koncern General Motors może przejąć kontrolę nad PSA

Koncern General Motors może przejąć kontrolę nad PSA

Koncern Peugeot-Citroen w najlepszej kondycji nie jest i o kłopotach finansowych francuskiego koncernu mówi się od dawna. W minionym tygodniu pojawiły się informacje, że przypływ gotówki może zapewnić General Motors.

Koncern General Motors może przejąć kontrolę nad PSA
Część udziałów w koncernie PSA należy do rodziny Peugeot, ale to właśnie oni w zeszłym roku zwrócili się o pomoc do General Motors. Amerykański gigant wykupił 7% udziałów. Teraz GM miałby zasilić PSA w gotówkę i przejąć nad nim kontrolę. Osoba, do której dotarł Reuter zdradza, że "rodzina Peugeot pogodziła już się z faktem możliwości utracenia kontroli nad PSA". Ważniejsza staje się przyszłość francuskich marek niż ambicje rodziny.

Jak można się domyśleć obie strony nie komentują najnowszych doniesień. Francuski Peugeot szukał również pomocy w Azji i zgłosił się do chińskiej marki Dongfeng Motor Corporation, ale przekazanie kontroli nie doszło do skutku. Z kolei prezes General Motors stwierdził, że jego koncern nie zabierze więcej inwestować w Peugeota.

Plotki dotyczące tego tematu mówią, że GM dzięki przejęciu kontroli nad Peugeotem mógłby przeszczepić technologię PSA z Peugeota 208 i Citroena C4 Picasso do samochodów Opla. Na bazie tych aut stworzyć nową zarazem tańszą w produkcji Corsę oraz Zafirę.

Oczywiście swój głos w tej sprawie zabrały związki zawodowe, którym taki stan rzeczy nie podoba się. Wiadomo, że po przejęciu pierwsze oszczędności związane będą z zamykaniem fabryk i miejsc pracy. To pierwszy sygnał dotyczący rozwiązania sytuacji Peugeota więc pozostaje czekać co przyniosą nadchodzące tygodnie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot Citroen General Motors PSA GM

Podobne wiadomości:

Citroen C4 Aircross: polskie ceny nowego...

auto motor i sport 0000-00-00

C4 Aircross to nic innego jak bliźniacza wersja modelu ASX od Mitsubishi.

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Aktualności 2017-03-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes EQC – elektryczny SUV
Mercedes EQC – elektryczny SUV
Mercedes EQC to pierwszy w pełni elektryczny SUV niemieckiej marki. Samochód zapoczątkowuje nadejście całej gamy aut z rodziny EQ, czyli napędzanych silnikami na prąd.