mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koncern General Motors może przejąć kontrolę nad PSA

Koncern General Motors może przejąć kontrolę nad PSA

Koncern Peugeot-Citroen w najlepszej kondycji nie jest i o kłopotach finansowych francuskiego koncernu mówi się od dawna. W minionym tygodniu pojawiły się informacje, że przypływ gotówki może zapewnić General Motors.

Koncern General Motors może przejąć kontrolę nad PSA
Część udziałów w koncernie PSA należy do rodziny Peugeot, ale to właśnie oni w zeszłym roku zwrócili się o pomoc do General Motors. Amerykański gigant wykupił 7% udziałów. Teraz GM miałby zasilić PSA w gotówkę i przejąć nad nim kontrolę. Osoba, do której dotarł Reuter zdradza, że "rodzina Peugeot pogodziła już się z faktem możliwości utracenia kontroli nad PSA". Ważniejsza staje się przyszłość francuskich marek niż ambicje rodziny.

Jak można się domyśleć obie strony nie komentują najnowszych doniesień. Francuski Peugeot szukał również pomocy w Azji i zgłosił się do chińskiej marki Dongfeng Motor Corporation, ale przekazanie kontroli nie doszło do skutku. Z kolei prezes General Motors stwierdził, że jego koncern nie zabierze więcej inwestować w Peugeota.

Plotki dotyczące tego tematu mówią, że GM dzięki przejęciu kontroli nad Peugeotem mógłby przeszczepić technologię PSA z Peugeota 208 i Citroena C4 Picasso do samochodów Opla. Na bazie tych aut stworzyć nową zarazem tańszą w produkcji Corsę oraz Zafirę.

Oczywiście swój głos w tej sprawie zabrały związki zawodowe, którym taki stan rzeczy nie podoba się. Wiadomo, że po przejęciu pierwsze oszczędności związane będą z zamykaniem fabryk i miejsc pracy. To pierwszy sygnał dotyczący rozwiązania sytuacji Peugeota więc pozostaje czekać co przyniosą nadchodzące tygodnie.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Citroen Wszystko o Peugeot
Tematy w artykule: Peugeot Citroen General Motors PSA GM

Podobne wiadomości:

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

DS - PSA wybuduje w Polsce nową sieć salonów

Aktualności 2017-05-30

Citroen C4 Picasso: pierwsze ceny

auto motor i sport 0000-00-00

Znamy już pierwsze ceny nowej generacji vana Citroena - początkowo będzie dostępny tylko w wersji 5-osobowej.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.