Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koncern Solvay zbuduje zakład w Polsce

Koncern Solvay zbuduje zakład w Polsce

Koncern Solvay ogłosił, że zainwestuje 75 milionów euro w budowę nowego zakładu we Włocławku, o rocznej zdolności produkcji 85 000 ton krzemionki wysokodyspersyjnej (Highly Dispersible Silica – HDS), wykorzystywanej do produkcji opon energooszczędnych. Nowy zakład i rozbudowa zdolności produkcyjnych zakładu w Qingdao (Chiny), zwiększą o 30 proc. całkowitą zdolność Solvay do produkcji krzemionki o wysokiej dyspersji.

Koncern Solvay zbuduje zakład w Polsce
- Chcemy wspierać rozwój naszych klientów w Europie Wschodniej, w Rosji i na całym świecie. Nowy zakład będzie stanowić solidną, konkurencyjną platformę dla naszych najbardziej innowacyjnych produktów. Będziemy stale inwestować w rozwój przemysłowy, aby utrzymać przewagę technologiczną i rynkową - mówi Tom Benner, prezes Solvay Silica.

Zakład będzie się znajdował w Specjalnej Strefie Ekonomicznej (SSE), na terenie kompleksu przemysłowego Anwil, filii polskiego koncernu naftowego i energetycznego PKN Orlen. Koniec budowy planuje się na trzeci kwartał 2014 roku.

- Rozpoczynamy ten projekt z dumą; jest on efektem współpracy z władzami i naszym partnerem przemysłowym Anwil. Obie ekipy ciężko pracowały z naszym zespołem, aby projekt w Polsce ujrzał światło dzienne - tłumaczy Patrick Lermusiaux, Globalny Dyrektor Operacyjny ds. Krzemionki. - Za niecałe dwa lata zakład będzie prowadzić działalność i produkcję w najwyższych standardach - dodaje.

Nowy zakład będzie produkować HDS, w tym Zeosil® PREMIUM, krzemionkę wysokodyspersyjną najnowszej generacji, wykorzystywaną w motoryzacji do produkcji opon energooszczędnych. PREMIUM to wyjątkowa, opatentowana krzemionka wysokodyspersyjna, pozwalająca aż o siedem proc. zmniejszyć zużycie paliwa, jednocześnie poprawiając inne właściwości opon.

Te nowe inwestycje uzupełnią rozbudowę zdolności produkcyjnych we Francji (2012) i w Stanach Zjednoczonych (2011) oraz otwarcie zakładu w Qingdao w Chinach (2010). Po sfinalizowaniu tych projektów roczna zdolność Solvay do produkcji wysokodyspersyjnej krzemionki osiągnie prawie 500 000 ton, czyli dwukrotnie więcej niż przed 2010 rokiem.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
SsangYong chce zaatakować segment premium
SsangYong chce zaatakować segment premium
Koreański producent właśnie pokazał pierwsze szkice samochodu, który zamierza zaprezentować na targach Paryż Motor Show. SsangYong LIV-2 to studyjna zapowiedź SUV-a z wyższej półki.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj