mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koncern Solvay zbuduje zakład w Polsce

Koncern Solvay zbuduje zakład w Polsce

Koncern Solvay ogłosił, że zainwestuje 75 milionów euro w budowę nowego zakładu we Włocławku, o rocznej zdolności produkcji 85 000 ton krzemionki wysokodyspersyjnej (Highly Dispersible Silica – HDS), wykorzystywanej do produkcji opon energooszczędnych. Nowy zakład i rozbudowa zdolności produkcyjnych zakładu w Qingdao (Chiny), zwiększą o 30 proc. całkowitą zdolność Solvay do produkcji krzemionki o wysokiej dyspersji.

Koncern Solvay zbuduje zakład w Polsce
- Chcemy wspierać rozwój naszych klientów w Europie Wschodniej, w Rosji i na całym świecie. Nowy zakład będzie stanowić solidną, konkurencyjną platformę dla naszych najbardziej innowacyjnych produktów. Będziemy stale inwestować w rozwój przemysłowy, aby utrzymać przewagę technologiczną i rynkową - mówi Tom Benner, prezes Solvay Silica.

Zakład będzie się znajdował w Specjalnej Strefie Ekonomicznej (SSE), na terenie kompleksu przemysłowego Anwil, filii polskiego koncernu naftowego i energetycznego PKN Orlen. Koniec budowy planuje się na trzeci kwartał 2014 roku.

- Rozpoczynamy ten projekt z dumą; jest on efektem współpracy z władzami i naszym partnerem przemysłowym Anwil. Obie ekipy ciężko pracowały z naszym zespołem, aby projekt w Polsce ujrzał światło dzienne - tłumaczy Patrick Lermusiaux, Globalny Dyrektor Operacyjny ds. Krzemionki. - Za niecałe dwa lata zakład będzie prowadzić działalność i produkcję w najwyższych standardach - dodaje.

Nowy zakład będzie produkować HDS, w tym Zeosil® PREMIUM, krzemionkę wysokodyspersyjną najnowszej generacji, wykorzystywaną w motoryzacji do produkcji opon energooszczędnych. PREMIUM to wyjątkowa, opatentowana krzemionka wysokodyspersyjna, pozwalająca aż o siedem proc. zmniejszyć zużycie paliwa, jednocześnie poprawiając inne właściwości opon.

Te nowe inwestycje uzupełnią rozbudowę zdolności produkcyjnych we Francji (2012) i w Stanach Zjednoczonych (2011) oraz otwarcie zakładu w Qingdao w Chinach (2010). Po sfinalizowaniu tych projektów roczna zdolność Solvay do produkcji wysokodyspersyjnej krzemionki osiągnie prawie 500 000 ton, czyli dwukrotnie więcej niż przed 2010 rokiem.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.