mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Konferencja producentów i dystrybutorów części motoryzacyjnych

Konferencja producentów i dystrybutorów części motoryzacyjnych

W dniu 17 stycznia br. w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona aktualnym problemom rynku części motoryzacyjnych. Konferencja została zorganizowana przez Stowarzyszenie Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych we współpracy z renomowanymi producentami części zamiennych.

Konferencja producentów i dystrybutorów części motoryzacyjnych

Na spotkaniu podsumowano 2006 rok - działania podjęte przez  Stowarzyszenie na rzecz ochrony niezależnego rynku motoryzacyjnego, oraz wyniki sprzedaży osiągnięte przez największych dystrybutorów części zamiennych. Omówiono także nowe technologie w motoryzacji, oraz prognozy rozwoju rynku produkcji, dystrybucji i usług motoryzacyjnych w Polsce. Zaproszone firmy consultingowe - Quest i ATC przedstawiły problemy firm szybko rosnących, oraz problem braku kadr w branży, jak również sposoby radzenia sobie z tymi trudnościami.

Podczas konferencji odbył się także panel dyskusyjny na temat wpływu uwarunkowań prawnych na rynek motoryzacyjny. Poruszono następujące tematy w kontekście samochodowych części zamiennych: ochrona wzorów przemysłowych, dostęp do danych technicznych, szara strefa. W dyskusji udział wzięli zaproszeni goście z Ministerstwa Gospodarki, Ministerstwa Transportu, Urzędu Kontroli Skarbowej, Stowarzyszenia Niezależnych Warsztatów Samochodowych, oraz przedstawiciele firm Inter Cars S.A., JAAN, TRW Automotive Aftermarket.

Stowarzyszenie Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych skupia liderów niezależnego rynku dystrybucji samochodowych części zamiennych. Zadaniem Stowarzyszenia jest reprezentowanie niezależnego  rynku w kontaktach z rządem, parlamentem polskim i europejskim. Celem tej reprezentacji jest z kolei poszerzenie i ochrona rynku samochodowych części zamiennych. SDCM tworzy blisko 70 firm, zajmujących się dystrybucją samochodowych części zamiennych.

 

Tematy w artykule: wydarzenia

Podobne wiadomości:

Volvo Polska topowym pracodawcą

Volvo Polska topowym pracodawcą

Aktualności 2011-04-20

Dębica odpowiedzialna społecznie

Dębica odpowiedzialna społecznie

Aktualności 2011-11-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.