mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koniec Civica Type R

Koniec Civica Type R

W tym tygodniu z brytyjskiej fabryki Hondy w Swindon wyjechał ostatni egzemplarz modelu Civic Type R, który produkowany był od 2001 roku.

Koniec Civica Type R
Łączna sprzedaż tego auta, którego produkcja odbywała się wyłącznie w Swindon, wyniosła 35 tys. sztuk. Największą popularnością auto to cieszyło się w Wielkiej Brytanii, skąd pochodzi aż 18.033 nabywców. 12.422 egzemplarze trafiły do Europy, a 4.735 do Japonii. Popyt na ten model przekroczył ponad czterokrotnie szacunki sprzedaży. Rocznie na rynku brytyjskim prognozowano sprzedaż na poziomie 1.500 egzemplarzy.
 
Honda Civic Type R zyskał także spore uznanie ekspertów oraz dziennikarzy z całego świata. Trzy lata z rzędu (2002-2004) auto to zdobywało tytuł Hot Hatch of the Year przyznawany przez renomowany magazyn What Car?, a w 2002 podobne wyróżnienie, Best Hot Hatch, przyznał mu program telewizyjny Top Gear.
 
Civic Type R napędzany był dwulitrowym silnikiem DOHC o mocy 200 KM z sześciobiegową, manualną skrzynią biegów. Do 100 km/h przyspieszał w 6,2 sekundy, zaś maksymalna prędkość wynosiła 235 km/h

Komentuj:

~qwerty 2006-09-14

jak koniec, jak w PAryzu bedzie nowa generacja tego autka

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.