mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koniec Civica Type R

Koniec Civica Type R

W tym tygodniu z brytyjskiej fabryki Hondy w Swindon wyjechał ostatni egzemplarz modelu Civic Type R, który produkowany był od 2001 roku.

Koniec Civica Type R
Łączna sprzedaż tego auta, którego produkcja odbywała się wyłącznie w Swindon, wyniosła 35 tys. sztuk. Największą popularnością auto to cieszyło się w Wielkiej Brytanii, skąd pochodzi aż 18.033 nabywców. 12.422 egzemplarze trafiły do Europy, a 4.735 do Japonii. Popyt na ten model przekroczył ponad czterokrotnie szacunki sprzedaży. Rocznie na rynku brytyjskim prognozowano sprzedaż na poziomie 1.500 egzemplarzy.
 
Honda Civic Type R zyskał także spore uznanie ekspertów oraz dziennikarzy z całego świata. Trzy lata z rzędu (2002-2004) auto to zdobywało tytuł Hot Hatch of the Year przyznawany przez renomowany magazyn What Car?, a w 2002 podobne wyróżnienie, Best Hot Hatch, przyznał mu program telewizyjny Top Gear.
 
Civic Type R napędzany był dwulitrowym silnikiem DOHC o mocy 200 KM z sześciobiegową, manualną skrzynią biegów. Do 100 km/h przyspieszał w 6,2 sekundy, zaś maksymalna prędkość wynosiła 235 km/h

Komentuj:

~qwerty 2006-09-14

jak koniec, jak w PAryzu bedzie nowa generacja tego autka

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.