Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koniec Daewoo w Europie?

Koniec Daewoo w Europie?

Najprawdopodobniej na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej zniknie wkrótce marka Daewoo. General Motors, w skład którego wchodzi GM Daewoo, zamierza sprzedawać te samochody pod marką Chevrolet.

 Dotyczyć to będzie w pierwszym rzędzie tych krajów, w których samochody Daewoo nie były jak dotąd sprzedawane, a GM planuje rozpoczęcie sprzedaży na tych rynkach. Tam gdzie auta marki Daewoo były już w sprzedaży, zmiana dotyczyć będzie nowo wprowadzanych modeli. Zmiana ta ma nastąpić pod koniec tego roku w pięciu krajach: Bułgarii, Rumunii, Ukrainie, Turcji oraz Polsce. Podobna procedura została już przeprowadzona w krajach Azji Południowo-Wschodniej, w USA i Kanadzie. W niedalekiej przyszłości podobna operacja może dotyczyć całej Europy Zachodniej. Szacuje się, iż do końca obecnej dekady marka Daewoo może całkowicie zniknąć z rynku motoryzacyjnego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?
Znamy wyrok TK - czy policja może zatrzymywać prawo jazdy?
Dzisiaj Trybunał Konstytucyjny pochylił się nad skargą Rzecznika Praw Obywatelskich i wydał wyrok w sprawie zatrzymywania przez funkcjonariuszy uprawnień kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o 50 km/h.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj