mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koniec Daewoo w Europie?

Koniec Daewoo w Europie?

Najprawdopodobniej na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej zniknie wkrótce marka Daewoo. General Motors, w skład którego wchodzi GM Daewoo, zamierza sprzedawać te samochody pod marką Chevrolet.

 Dotyczyć to będzie w pierwszym rzędzie tych krajów, w których samochody Daewoo nie były jak dotąd sprzedawane, a GM planuje rozpoczęcie sprzedaży na tych rynkach. Tam gdzie auta marki Daewoo były już w sprzedaży, zmiana dotyczyć będzie nowo wprowadzanych modeli. Zmiana ta ma nastąpić pod koniec tego roku w pięciu krajach: Bułgarii, Rumunii, Ukrainie, Turcji oraz Polsce. Podobna procedura została już przeprowadzona w krajach Azji Południowo-Wschodniej, w USA i Kanadzie. W niedalekiej przyszłości podobna operacja może dotyczyć całej Europy Zachodniej. Szacuje się, iż do końca obecnej dekady marka Daewoo może całkowicie zniknąć z rynku motoryzacyjnego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross