mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koniec Daewoo w Europie?

Koniec Daewoo w Europie?

Najprawdopodobniej na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej zniknie wkrótce marka Daewoo. General Motors, w skład którego wchodzi GM Daewoo, zamierza sprzedawać te samochody pod marką Chevrolet.

 Dotyczyć to będzie w pierwszym rzędzie tych krajów, w których samochody Daewoo nie były jak dotąd sprzedawane, a GM planuje rozpoczęcie sprzedaży na tych rynkach. Tam gdzie auta marki Daewoo były już w sprzedaży, zmiana dotyczyć będzie nowo wprowadzanych modeli. Zmiana ta ma nastąpić pod koniec tego roku w pięciu krajach: Bułgarii, Rumunii, Ukrainie, Turcji oraz Polsce. Podobna procedura została już przeprowadzona w krajach Azji Południowo-Wschodniej, w USA i Kanadzie. W niedalekiej przyszłości podobna operacja może dotyczyć całej Europy Zachodniej. Szacuje się, iż do końca obecnej dekady marka Daewoo może całkowicie zniknąć z rynku motoryzacyjnego.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Porsche 917 na aukcji
Porsche 917 na aukcji
917 przez wielu uznawane jest, za najwspanialsze auto wyścigowe, które powstało w XX w. W lutym jeden z egzemplarzy zostanie wystawiony na aukcji RM Sotheby's.
Nowy Citroen C3 Nowy Citroen C3