mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koniec Dakaru dla Hołowczyca [aktualizacja]

Koniec Dakaru dla Hołowczyca [aktualizacja]

Tegoroczna edycja Rajdu Dakar jest najgorszą w historii startów popularnego "Hołka". Krzysztof Hołowczyc z powodu wypadku i poniesionych w nim obrażeń musiał zakończyć swój udział w Rajdzie Dakar 2013.

Koniec Dakaru dla Hołowczyca [aktualizacja]
To pech. Taki jest sport. Te stwierdzenia nasuwają się pierwsze po wczorajszym trzecim etapie Rajdu Dakar. Załoga  Krzysztof Hołowczyc/Felipe Palmeiro uległa wypadkowi tuż przed CP1. O całym zdarzeniu na Facebooku poinformował manager Krzysztofa Hołowczyca, Andrzej Kalitowicz: "Zaraz po wyprzedzeniu buggy Ronana Chabota, przy dużej prędkości ich samochód wylądował, z 2-3 metrowego uskoku, na przód, stroną Krzysztofa. Załoga kontynuowała jazdę, ale za CP1 zatrzymali się i wezwali pomoc medyczną, gdyż Krzysztof odczuwał bardzo silne bóle żeber i lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Wstępna diagnoza lekarza na miejscu potwierdziła, że ma złamanych kilka żeber i uraz kregosłupa. Krzysztof został odtransportowany helikopterem do szpitala w Pisco, a Felipe ruszył samochodem w stronę biwaku. Krzysztof ma być niebawem odtransportowany do szpitala w Limie, gdzie przejdzie specjalistyczne badania."

Hołowczyc został przetransportowany do jednego ze szpitali w Limie. Polak doznał złamania kilku żeber jak i uszkodził kręgosłup w odcinku lędźwiowym. Manager "Hołka" dziś na oficjalnym profilu polskiego zawodnika poinformował również, że Olsztynianin kilka dni pozostanie w szpitalu w Limie, a potem przetransportowany zostanie do Polski. Dla Krzysztofa Hołowczyca to koniec Dakaru. Okazało się, że auto nie zostało poważnie uszkodzone, ale urazy Hołowczyca wykluczyły załogę z Rajdu.

Trzeci etap na długo zapamięta Adam Małysz, który 700 metrów przed metą zakopał się, po tym jak zwolnił widząc dużą grupę ludzi. Na mecie załoga Małysz/Marton zameldowała się na 23. pozycji. W klasyfikacji generalnej "Polski Orzeł" z pilotem Rafałem Martonem zajmują 21. miejsce. Poniedziałek to udany dzień dla Jakuba Przygońskiego, który na metę trzeciego odcinka dotarł na piątym miejscu, dzięki temu przeskoczył na 14 pozycję w klasyfikacji generalnej. Jacek Czachor jest 30., a Marek Dąbrowski 69.

Poniedziałek był bardzo udanym dniem zmagań dla polskich quadowców. Rafał Sonik wjechał na metę na trzeciej pozycji, a Łukasz Łaskawiec dotarł tuż za jego plecami. W klasyfikacji generalnej Sonik jest 4., a Łaskawiec 8. Dziś kierowcy mają do pokonania 288 km odcinek specjalny  z Nazca do Arequipa. Wielka szkoda, że zabraknie na nim Krzysztofa Hołowczyca, który po zeszłorocznej porażce w tym roku zmotywowany był do tego, aby w zakończyć zmagania w Dakarze na podium.

Aktualizacja
Poniżej możecie zoabczyć jak doszło do wypadku, w którym Krzysztof Hołowczyc odniósł obrażenia wykluczające go z daleszej rywalizacji w tegorocznej edycji Rajdu Dakar:

Podobne wiadomości:

Adam Małysz w lepszej rajdówce!

Adam Małysz w lepszej rajdówce!

Aktualności 2015-03-16

Renault Duster Team zaatakuje pierwszą 10. Dakaru

Renault Duster Team zaatakuje pierwszą 10....

Aktualności 2014-12-22

Komentuj:

oskar88 2013-01-15

w Brukseli? Holek?

~as 2013-01-12

Dlaczego on tam jeździ zamiast pracować w Brukseli - przecież za to mu płacimy. Może ma urlop - chyba bezpłatny?

oskar88 2013-01-10

Hołek nie ma szcześcia do tych wyścigów na 8 aż 4 nie ukończył, ale jestem nadal pod wrażeniem Małysza... i oby mu sie nic nie stało.

~maruda 2013-01-09

ja wiem czy pech? jakoś nasi rajdowcy mają ostatnio wciąz pecha i powodują wypadki, teraz Hołek, wcześniej Kubica, czekam jeszcze na Małysza do kompletu jak wywinie jakiegoś orła

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.