mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koniec Dakaru dla Hołowczyca [aktualizacja]

Koniec Dakaru dla Hołowczyca [aktualizacja]

Tegoroczna edycja Rajdu Dakar jest najgorszą w historii startów popularnego "Hołka". Krzysztof Hołowczyc z powodu wypadku i poniesionych w nim obrażeń musiał zakończyć swój udział w Rajdzie Dakar 2013.

Koniec Dakaru dla Hołowczyca [aktualizacja]
To pech. Taki jest sport. Te stwierdzenia nasuwają się pierwsze po wczorajszym trzecim etapie Rajdu Dakar. Załoga  Krzysztof Hołowczyc/Felipe Palmeiro uległa wypadkowi tuż przed CP1. O całym zdarzeniu na Facebooku poinformował manager Krzysztofa Hołowczyca, Andrzej Kalitowicz: "Zaraz po wyprzedzeniu buggy Ronana Chabota, przy dużej prędkości ich samochód wylądował, z 2-3 metrowego uskoku, na przód, stroną Krzysztofa. Załoga kontynuowała jazdę, ale za CP1 zatrzymali się i wezwali pomoc medyczną, gdyż Krzysztof odczuwał bardzo silne bóle żeber i lędźwiowego odcinka kręgosłupa. Wstępna diagnoza lekarza na miejscu potwierdziła, że ma złamanych kilka żeber i uraz kregosłupa. Krzysztof został odtransportowany helikopterem do szpitala w Pisco, a Felipe ruszył samochodem w stronę biwaku. Krzysztof ma być niebawem odtransportowany do szpitala w Limie, gdzie przejdzie specjalistyczne badania."

Hołowczyc został przetransportowany do jednego ze szpitali w Limie. Polak doznał złamania kilku żeber jak i uszkodził kręgosłup w odcinku lędźwiowym. Manager "Hołka" dziś na oficjalnym profilu polskiego zawodnika poinformował również, że Olsztynianin kilka dni pozostanie w szpitalu w Limie, a potem przetransportowany zostanie do Polski. Dla Krzysztofa Hołowczyca to koniec Dakaru. Okazało się, że auto nie zostało poważnie uszkodzone, ale urazy Hołowczyca wykluczyły załogę z Rajdu.

Trzeci etap na długo zapamięta Adam Małysz, który 700 metrów przed metą zakopał się, po tym jak zwolnił widząc dużą grupę ludzi. Na mecie załoga Małysz/Marton zameldowała się na 23. pozycji. W klasyfikacji generalnej "Polski Orzeł" z pilotem Rafałem Martonem zajmują 21. miejsce. Poniedziałek to udany dzień dla Jakuba Przygońskiego, który na metę trzeciego odcinka dotarł na piątym miejscu, dzięki temu przeskoczył na 14 pozycję w klasyfikacji generalnej. Jacek Czachor jest 30., a Marek Dąbrowski 69.

Poniedziałek był bardzo udanym dniem zmagań dla polskich quadowców. Rafał Sonik wjechał na metę na trzeciej pozycji, a Łukasz Łaskawiec dotarł tuż za jego plecami. W klasyfikacji generalnej Sonik jest 4., a Łaskawiec 8. Dziś kierowcy mają do pokonania 288 km odcinek specjalny  z Nazca do Arequipa. Wielka szkoda, że zabraknie na nim Krzysztofa Hołowczyca, który po zeszłorocznej porażce w tym roku zmotywowany był do tego, aby w zakończyć zmagania w Dakarze na podium.

Aktualizacja
Poniżej możecie zoabczyć jak doszło do wypadku, w którym Krzysztof Hołowczyc odniósł obrażenia wykluczające go z daleszej rywalizacji w tegorocznej edycji Rajdu Dakar:

Podobne wiadomości:

Adam Małysz ambasadorem marki Mini

Adam Małysz ambasadorem marki Mini

Aktualności 2015-06-24

Adam Małysz w lepszej rajdówce!

Adam Małysz w lepszej rajdówce!

Aktualności 2015-03-16

Komentuj:

oskar88 2013-01-15

w Brukseli? Holek?

~as 2013-01-12

Dlaczego on tam jeździ zamiast pracować w Brukseli - przecież za to mu płacimy. Może ma urlop - chyba bezpłatny?

oskar88 2013-01-10

Hołek nie ma szcześcia do tych wyścigów na 8 aż 4 nie ukończył, ale jestem nadal pod wrażeniem Małysza... i oby mu sie nic nie stało.

~maruda 2013-01-09

ja wiem czy pech? jakoś nasi rajdowcy mają ostatnio wciąz pecha i powodują wypadki, teraz Hołek, wcześniej Kubica, czekam jeszcze na Małysza do kompletu jak wywinie jakiegoś orła

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic