mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koniec Defendera (?)

Koniec Defendera (?)

Jeden z legendarnych modeli niedługo zakończy swój żywot. Land Rover Defender będzie produkowany najprawdopodobniej tylko do połowy obecnej dekady i, póki co, nie wiadomo, czy i ewentualnie kiedy pojawi się jego następca. Ani jak się będzie nazywać.

Koniec Defendera (?)
Informację dotyczącą zakończenia produkcji jednej z ikon segmentu prawdziwych aut terenowych potwierdzają przedstawiciele marki Land Rover. Rzecznik brytyjskiej marki, jako główną przyczynę takiej decyzji, podaje problemy natury prawnej. I choć nie precyzuje tego określenia, można się domyślać, iż chodzi o zbyt duże koszty zaadoptowania Defendera do wymagań, jakie są stawianie przed nowymi modelami wchodzącymi na rynek.

Rzecznik koncernu potwierdza wprawdzie, iż prowadzone są prace nad następcą Defendera, jednak nie podaje żadnych szczegółów co do jego wprowadzenia na rynek. Obecnie nie jest jeszcze nawet znana nazwa przyszłego modelu. Mówi się jedynie, że nie nastąpi to przed 2019 rokiem.

Wprawdzie w 2011 roku, podczas wystawy samochodowej we Frankfurcie, Land Rover na swoim stoisku pokazał koncepcyjny model DC100 Concept, o którym mówiło się, iż ma być następcą Defendera, jednak projekt ten został zawieszony. Model ten bazował bowiem na stalowej konstrukcji, podczas gdy w samym koncernie przeważa opcja, by zbudować ten model jednak na nieco droższej aluminiowej. Być może następca Defendera powstanie na platformie, która obecnie jest wykorzystywana do produkcji Range Rovera.

Land Rover Defender jest produkowany, z niewielkimi tylko zmianami, od 1983 roku. W prostej linii jest następcą pierwszego modelu marki Land Rover, który jest wytwarzany od 1948 roku. Uważany za ikonę aut terenowych, osiągnął sprzedaż blisko 2 milionów egzemplarzy. Jednak ostatnie lata to już okres zdecydowanych spadków sprzedaży. W pierwszych ośmiu miesiącach br. globalna sprzedaż Defendera wyniosła zaledwie 561 sztuk, czyniąc jego produkcję mocno nieefektywną.

Podobne wiadomości:

Land Rover Defender powróci?

Land Rover Defender powróci?

Aktualności 2016-07-15

Aston Martin Cygnet: koniec produkcji

auto motor i sport 0000-00-00

Powstał po to, by zmniejszyć "średnią" marki w temacie emisji CO2 – wśród innych aut w gamie Astona Martina jest prawdziwym "egzotykiem".

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.