mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koniec Golfa z Brukseli

Koniec Golfa z Brukseli

Volkswagen zamierza zakończyć produkcję popularnego Golfa, w jednej z fabryk, umiejscowionej w belgijskiej Brukseli. To jednak nie koniec planów niemieckiej marki, bowiem w najbliższym czasie koncern zredukuje drastycznie liczbę zatrudnionych osób, na terenie wszystkich należących do niego fabryk.

Koniec Golfa z Brukseli

Kierownictwo Volkswagena rozpoczęło już rozmowy na temat planu zakładającego produkcję samochodu, nie w trzech zakładach umieszczonych na terenie Europy Zachodniej, lecz tylko dwóch: niemieckiej Mozeli oraz Wolfsburgu. Przy okazji potwierdzono także informacje na temat tego, że planowane jest radykalne zmniejszenie zatrudnienia w zakładach w Brukseli z 4.900 do 1.500 osób. Na pocieszenie dodano, że z taśm belgijskiej fabryki schodzić będzie jeszcze przez jakiś czas model Polo.

Tak poważne zmiany podyktowane zostały przez konieczność redukcji kosztów produkcji. Jak dotąd fabryka w Brukseli wytwarzała 194 tysiące egzemplarzy Golfa rocznie. Władze Volkswagena poinformowały, że jak na razie rynek na Starym Kontynencie jest nasycony, a nadwyżka produkcji przynosiłaby tylko straty. Włodarze dodali jednak, że potencjalni nabywcy Volkswagena Golfa nie muszą się martwić, bowiem zamknięcie fabryki nie wpłynie w żaden sposób na dostępność samochodu. Pozostałe fabryki są na tyle wydolne, aby sprostać potrzebom rynkowym.

Zamknięcie fabryki może tragicznie wpłynąć na stopień bezrobocia w tym mieście, gdzie prawie 20 procent mieszkańców nie ma pracy, a Volkswagen jest jednym z największych prywatnych pracodawców w mieście. Ostatnie wydarzenie tego typu miało miejsce w 1997 roku, kiedy to francuski producent samochodów marki Renault zamknął fabrykę Vilvoorde, umiejscowioną na przedmieściach Brukseli. Pracę straciło wtedy 3.100 osób. Wiele osób ocenia, że posunięcie Volkswagena może spowodować duże kłopoty gospodarcze.

Czytaj także:

Urodzinowy Golf (2006-10-30)

Volkswagen zmniejsza produkcję Golfa (2006-08-07)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Golf
Volkswagen Golf
Cena podstawowa już od: 61 520 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Volkswagen T-Roc - nowy crossover w rodzinie

Aktualności 2017-08-29

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.