mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koniec Hummera H1

Koniec Hummera H1

Amerykański koncern General Motors wysyła model Hummer H1 na przedwczesną emeryturę. Produkcja dużego SUV'a, który jest jednocześnie cywilną odmianą wojskowego Hummera, zakończy się w czerwcu.

Koniec Hummera H1
Hummer H1 budowany był do tej pory w amerykańskiej fabryce w miejscowości Mishwaka na podstawie umowy pomiędzy firmami AM General i General Motors. Decyzja o wycofaniu H1 z produkcji związana jest z ciągle zmniejszającymi się wynikami sprzedaży tego modelu. W pierwszych czterech miesiącach bieżącego roku Hummer sprzedał 98 „ha jedynek”, o sześć sztuk mniej niż w analogicznym okresie roku 2005.

Zobacz galerię zdjęć marki Hummer

Ta różnica może się wydawać niedużą jednak dla koncernu General Motors, który zakładał coroczny wzrost sprzedaży wszystkich modeli oznacza weryfikację dotychczasowych założeń sprzedażowych i produkcyjnych.

Model H1 jest cywilną odmianą wojskowej wersji Hummera. Samochód wyposażany jest w 6,6 l., wysokoprężny silnik V8, a jego cena w Stanach Zjednoczonych sięga 129 tys. dolarów.

Czytaj także:

Hummer prosto z Afryki 2006-03-29

Hummery z Wrocławia? 2006-03-23
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hummer H1 Wszystko o Hummer
Tematy w artykule: Hummer Hummer H1

Podobne wiadomości:

Dakar: Obrońca tytułu w Hummerze

Dakar: Obrońca tytułu w Hummerze

Aktualności 2011-12-07

Hummer już chiński!

Hummer już chiński!

Aktualności 2009-10-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.