mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koniec Hummera H1

Koniec Hummera H1

Amerykański koncern General Motors wysyła model Hummer H1 na przedwczesną emeryturę. Produkcja dużego SUV'a, który jest jednocześnie cywilną odmianą wojskowego Hummera, zakończy się w czerwcu.

Koniec Hummera H1
Hummer H1 budowany był do tej pory w amerykańskiej fabryce w miejscowości Mishwaka na podstawie umowy pomiędzy firmami AM General i General Motors. Decyzja o wycofaniu H1 z produkcji związana jest z ciągle zmniejszającymi się wynikami sprzedaży tego modelu. W pierwszych czterech miesiącach bieżącego roku Hummer sprzedał 98 „ha jedynek”, o sześć sztuk mniej niż w analogicznym okresie roku 2005.

Zobacz galerię zdjęć marki Hummer

Ta różnica może się wydawać niedużą jednak dla koncernu General Motors, który zakładał coroczny wzrost sprzedaży wszystkich modeli oznacza weryfikację dotychczasowych założeń sprzedażowych i produkcyjnych.

Model H1 jest cywilną odmianą wojskowej wersji Hummera. Samochód wyposażany jest w 6,6 l., wysokoprężny silnik V8, a jego cena w Stanach Zjednoczonych sięga 129 tys. dolarów.

Czytaj także:

Hummer prosto z Afryki 2006-03-29

Hummery z Wrocławia? 2006-03-23
Zobacz koniecznie: Wszystko o Hummer H1 Wszystko o Hummer
Tematy w artykule: Hummer Hummer H1

Podobne wiadomości:

Hummer padnie?

Hummer padnie?

Aktualności 2010-02-25

GMC pracuje nad Hummerem

GMC pracuje nad Hummerem

Aktualności 2014-03-04

Pewne informacje wskazują na to, że firma GMC pracuje nad modelem, który miałby przywrócić do życia Hummera, który z przyczyn ekonomicznych został pogrzebany kilka lat temu. Auto miałoby się pojawić na rynku w ciągu kilku lat.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando