mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koniec Intralla

Koniec Intralla

Sąd rejonowy w Lublinie zadecydował o ogłoszeniu upadłości lubelskiego producenta samochodów, firmy Intrall Polska. Powodem tej decyzji był ogromny dług i niewypłacalność firmy.

Koniec Intralla

Firma Intrall Polska, która powstała w 2003 roku, zajmowała się produkcją samochodów dostawczych Lublin i samochodów terenowych Honker, głównie na potrzeby Wojska Polskiego. W planach było także wprowadzenie do produkcji nowego samochodu dostawczego „Lubo”, jednak na początku roku zaczęły się kłopoty. Firma miała problem z uzyskaniem homologacji na nowy silnik montowany w samochodzie Lublin 3, przez co ograniczono produkcję a w maju całkowicie ją wstrzymano.

Spółka Intrall przestała przynosić dochody i płacić kontrahentom, a jej długi wyniosły prawie 23 mln zł, przy czym jej wartość to 26 mln zł. Dla lubelskiego sądu, był to dostateczny powód do ogłoszenia upadłości firmy. Na orzeczenie sądu w napięciu czekała ponad 300 osobowa załoga Intrallu, która od lipca nie dostawała wynagrodzeń (łącznie firma zalegała z płatnościami dla pracowników na kwotę blisko 2 mln zł). Ogłoszenie upadłości jest dla nich szansą na otrzymanie zaległego wynagrodzenia.

Przeczytaj także:

Przez silnik Intrall ograniczył produkcję (2007-03-20)

Intrall planuje (2007-02-22)


Podobne wiadomości:

S19 - trwają intensywne prace

S19 - trwają intensywne prace

Polskie drogi 2017-06-11

Rusza drugi etap przetargu na budowę fragmentu trasy Via Carpatia z Lublina do Kraśnika – poinformował pod koniec tygodnia wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit. W tym roku zostanie podpisana umowa na wykonanie prac, które potrwają 36 miesięcy.

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Volkswagen zmniejsza produkcję Passata

Aktualności 2016-08-17

Komentuj:

~Michał Augustyniak 2007-10-18

O nie! Mam nadzieje że polski kapitał przejmie firmę, bo rosyjski kapitał wszystko sknocił!

~taki jeden 2007-10-16

Szkoda! Lubo może nie było najładniejsze, ale jednak coś się działo w polskiej motoryzacji. Z czasem mógłby być z tego liczący się producent.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.

Zalando Zalando