mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koniec Kizashi i Grand Vitary

Koniec Kizashi i Grand Vitary

Japoński producent ogłosił, że modele Kizashi oraz Grand Vitara (znana na niektórych rynkach jako Escudo) nie będą dalej produkowane. Co więcej nie zanosi się by w najbliższym czasie powstali następcy.

Koniec Kizashi i Grand Vitary

Złe wieści płyną z japońskiego Suzuki. Rzecznik prasowy centrali koncernu ogłosił podczas wywiadu, że modele Kizashi oraz Grand Vitara przestaną być produkowane. To ucina wszelkie spekulacje, jakie pojawiały się w ostatnich miesiącach na temat tych modeli.

Najwięcej wątpliwości krążyło wokół modelu Kizashi, który nie podbił rynku, a opinie o nim były raczej przeciętne. W końcu japoński producent sam przyznał, że nie był to najbardziej udany model jaki stworzono w ostatnich latach. Tak więc szanse na stworzenie następcy były raczej marne.

Z kolei Suzuki Grand Vitara miało swoje stałe grono wyznawców, ale samochód był już po prostu technologicznie przestarzały w stosunku do tego, co oferuje konkurencja. Auto funkcjonowało na rynku od 2005 roku w prawie niezmienionej formie.

Suzuki zamierza jednak bardzo szybko uzupełnić braki poprzez wprowadzenie sześciu samochodów do 2017 roku. W przyszłym roku w salonach pojawi się Celerio oraz Vitara. Nieco później dołączą kolejne samochody.


Podobne wiadomości:

Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią

Suzuki Swift Sport zadebiutuje jesienią

Aktualności 2017-07-25

Nowe Suzuki Swift - pierwsze, oficjalne zdjęcia

Nowe Suzuki Swift - pierwsze, oficjalne...

Aktualności 2016-12-27

Komentuj:

~Avalanche 2014-12-16

A jednak chyba jest, chociaż oficjalnych informacji nadal nie ma. :-(

~Avalanche 2014-12-09

Nie jest to prawdą. nPowtarzacie plotki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
WYRUSZ W 4 STRONY POLSKI Z MINI COUNTRYMAN
Nowe MINI Countryman kusi stylowym wyglądem, oferuje komfortowe warunki podróżowania, a do tego nie boi się wyjechać poza asfalt. To jednak nie wszystko! Zobacz, co jeszcze skrywa w sobie największy model w rodzinie.
Mini Countryman Mini Countryman