mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koniec Kizashi i Grand Vitary

Koniec Kizashi i Grand Vitary

Japoński producent ogłosił, że modele Kizashi oraz Grand Vitara (znana na niektórych rynkach jako Escudo) nie będą dalej produkowane. Co więcej nie zanosi się by w najbliższym czasie powstali następcy.

Koniec Kizashi i Grand Vitary

Złe wieści płyną z japońskiego Suzuki. Rzecznik prasowy centrali koncernu ogłosił podczas wywiadu, że modele Kizashi oraz Grand Vitara przestaną być produkowane. To ucina wszelkie spekulacje, jakie pojawiały się w ostatnich miesiącach na temat tych modeli.

Najwięcej wątpliwości krążyło wokół modelu Kizashi, który nie podbił rynku, a opinie o nim były raczej przeciętne. W końcu japoński producent sam przyznał, że nie był to najbardziej udany model jaki stworzono w ostatnich latach. Tak więc szanse na stworzenie następcy były raczej marne.

Z kolei Suzuki Grand Vitara miało swoje stałe grono wyznawców, ale samochód był już po prostu technologicznie przestarzały w stosunku do tego, co oferuje konkurencja. Auto funkcjonowało na rynku od 2005 roku w prawie niezmienionej formie.

Suzuki zamierza jednak bardzo szybko uzupełnić braki poprzez wprowadzenie sześciu samochodów do 2017 roku. W przyszłym roku w salonach pojawi się Celerio oraz Vitara. Nieco później dołączą kolejne samochody.


Podobne wiadomości:

Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch z Japonii

Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch...

Premiery 2017-09-14

Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia z przecieku

Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia z przecieku

Aktualności 2017-09-06

Komentuj:

~Avalanche 2014-12-16

A jednak chyba jest, chociaż oficjalnych informacji nadal nie ma. :-(

~Avalanche 2014-12-09

Nie jest to prawdą. nPowtarzacie plotki.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja podsumowuje długi weekend
Policja podsumowuje długi weekend
Kolejny długi weekend za nami. Pomimo tego, że nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilka tysięcy funkcjonariuszy - statystyki nadal są przerażające.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic