mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koniec Vipera

Koniec Vipera

Od paru dni w motoryzacyjnym światku krąży ciekawa plotka. Otóż według nieoficjalnego źródła rok 2011 będzie ostatnim w wieloletniej karierze Dodge`a Vipera. Według informatorów koncern zamierza całkowicie zrezygnować z produkcji tego samochodu.

Koniec Vipera

Prawdopodobnie koncern Cerberus, który jest właścicielem marek Chrysler oraz Dodge, ma coraz gorętszy grunt pod nogami. Kilka nieprzemyślanych do końca strategii oraz wprowadzenie nowych modeli (tj. Sebring) sprawiło, że zamiast skoku w górę, firma zaczyna opadać po równi pochyłej. Koncern chce jak najszybciej rozwiązać problemy z gamą modelową, co może objawić się tym, że zostanie zakończona produkcja kilku modeli. Wśród nich ma być także Viper.

Te informacje póki co nie są w żaden sposób potwierdzone, więc nie ma pewności co do końca marki Viper. Być może koncern podejmie decyzję, żeby zastąpić go nieco mniejszym, a zarazem tańszym samochodem o podobnych osiągach. Tak czy inaczej za parę lat dowiemy się, czy kultowe auto przetrwa.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge Viper Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge Dodge Viper Viper

Podobne wiadomości:

25 tysięcy Viperów

auto motor i sport 0000-00-00

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

FCA wzywa do serwisu 1,3 mln samochodów

Aktualności 2017-07-18

Komentuj:

~lol 2008-03-14

czemu chca to zrobic viperowi to jest najleprzy doge

~laki ziom 2008-02-26

zajebisty

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.