mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koniec boomu na SUV-y

Koniec boomu na SUV-y

Wygląda na to, że utrzymująca się dotąd duża popularność aut klasy SUV traci na sile. Nie chodzi tutaj jednak o Europę, a rynek Stanów Zjednoczonych gdzie sprzedaż tych samochodów spadła o ponad połowę.

Koniec boomu na SUV-y

W najbardziej sytych miesiącach w USA sprzedawano około 800 000 egzemplarzy różnych modeli SUV. Teraz wyniki sprzedaży oscylują w granicach 300 000 sztuk. "Boom na SUV-y w Stanach Zjednoczonych skończył się. Nawet malejące obecnie ceny paliw nie zdołają podnieść sprzedaży do wcześniejszego poziomu" - takie słowa padły ostatnio z największego amerykańskiego koncernu General Motors, Ricka Wagonera.

 


Biorąc za przykład rynek USA, SUV-y były dla jednych tylko i wyłącznie wyrazem mody, a to moda - jak mówi Wagoner - ewidentnie minęła. Teraz modne są małe samochody i o takie modele pytają w salonach właśnie Amerykanie.

Tematy w artykule: USA

Podobne wiadomości:

Najmocniejszy Rolls-Royce - Wraith St. James Edition

Najmocniejszy Rolls-Royce - Wraith St. James...

Aktualności 2015-07-09

Kolejna śmierć z powodu wadliwych airbagów Takata?

Kolejna śmierć z powodu wadliwych airbagów...

Aktualności 2015-06-11

Komentuj:

~crv 2008-10-18

widać potych po tych komentarzach jak słaba jest wiedza motoryzacyjna po pierwsze suv nie waży 2 t tylko tyle co samochód średniej klasy ok 1,6 t po drugie jest to idealny samochód na nasze dziurawe drogi czyli ma mocniejsze zawieszenie i większe koła po trzcie z reguły odpowiada funkcjonalnością samochodu typu kombi; Honda ma dla przykładu maksymalną ilość gwiazdek w bezpieczeństwie więc uważam że okupienie tego jednym dodatkowym litrem spalania więcej jest korzystnym rozwiązaniem dla wielu urzytkowników SUV a nie tylko modą

~tomaso 2008-08-18

Zgadzam sie z że są to samochody dla ludzi chorych na kompleks mniejszości bo nic nie dają więcej od samochodów mnieszych nie zawsze tańszych (np: porsche 911). Przecież wlokąc ze soba te tonę żelaztwa za dużo nic nie zyskujemy, wręcz przeciwnie. Samochody typu SUV są wręcz mniej przyjemne w prowadzeniu od aut mniejszych takich jak np:bmw3, mercedes clk, tt czy wspomniane wcześniej porsche. Najlepiej widać to na autostradzie czy krętych drogach krajowych. Suv-y to generalnie auta kupowane najczęściej przez ludzi którzy (są wyjątki) nie znaja się na motoryzacji mają o niej średnią wiedzę, robia to tylko dla niby mody czy wielkości. PS. Suv-y to w zasadzie taki pojazd do wszystkiego i do niczego, bo nie jest dobry ani w terenie ani na drodze.

~artur 2008-08-17

Spadła o ponad połowę. Gdzie przeczytałeś że o 150%??? Ja nigdy nie lubiłem SUVów. Jeżdżąc takim można nabawić się choroby morskiej. Wieziesz ponad dwie tony, niewiadomo po co. Np w X5 nie ma ani cm więcej miejsca niż w serii 5. Więc po co to?

~mm 2008-08-14

Jeżeli sprzedaż spadła o 150% to oznacza, że jest ujemna.... Czyżby klienci zwracali dealerom samochody????

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Kolejny fragment drogi S3 otwarty
Od wczoraj uległa zmianie organizacja ruchu na budowanym odcinku drogi ekspresowej S3 pomiędzy węzłami Lubin Południe a Legnica Północ. Kierowcy mogą już korzystać z nowego odcinka o długości 6 km.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic