mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koniec ery Briatore w Renault!

Koniec ery Briatore w Renault!

Flavio Briatore i Pat Symonds odchodzą z Renault. Ta sytuacja może nie mieć żadnego wpływu na aferę dotyczącą rozbicia bolidu przez Nelsona Piquet.

Koniec ery Briatore w Renault!
Zespół Renault w krótkim oświadczeniu poinformował, że Briatore i Symonds nie są już członkami zespołu. Dodatkowo zespół nie ma zamiaru odnosić się do afery dotyczącej wyścigu w Singapurze w 2008 roku do czasu posiedzenia Światowej Rady Sportów Motorowych, które odbędzie się 21 września w Paryżu.

Nelson Piquet Junior oskarżył Symondsa, że ten kazał mu celowo rozbić bolid podczas Grand Prix Singapuru w 2008 roku. Samochód bezpieczeństwa, który wyjechał wtedy na tor pomógł Fernando Alonso wygrać wyścig. Jeśli Renault zostanie uznane za winne, to zespołowi grozi nawet wykluczenie z Formuły 1. Przed Światową Radą Sportów Motorowych stanie jednak Renault, a nie poszczególne osoby, więc odejście Briatore i Symondsa może nie mieć żadnego znaczenia dla sprawy. FIA zaproponowała nawet Symondsowi rolę świadka koronnego, który w zamian za pełne zeznania na temat afery może liczyć na bezkarność. Z kolei Renault pozwała do sądu Nelsona Piqueta Juniora i jego ojca o oczernianie zespołu.

Flavio Briatore był dyrektorem Renault i jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci zespołu i całej Formuły 1. Włoski biznesmen był głośny i kontrowersyjny, ale był przede wszystkim twórcą największych sukcesów Renault. To Briatore zakontraktował Fernando Alonso, z którym Renault dwukrotnie było mistrzem konstruktorów, a sam Alonso dwukrotnie wygrywał mistrzostwo kierowców. Razem z Briatore z Renault odszedł także dyrektor inżynierii Pat Symonds, który został niedawno oskarżony przez Nelsinho Piqueta.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault F1 Flavio Briatore

Podobne wiadomości:

Renault wzywa auta do serwisu

Renault wzywa auta do serwisu

Aktualności 2016-11-15

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Tanie auto elektryczne od Renault-Nissan

Aktualności 2016-11-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MOP - co to jest?
MOP - co to jest?
Ruszając w długą trasę powinniśmy zadbać bezpieczeństwo. I nie chodzi tutaj jedynie o styl naszej jazdy. Ważny jest również wypoczynek, a pomogą w tym miejsca zwane MOP-ami. Wyjaśniamy, czym są.