mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > Koniec ery Briatore w Renault!

Koniec ery Briatore w Renault!

Flavio Briatore i Pat Symonds odchodzą z Renault. Ta sytuacja może nie mieć żadnego wpływu na aferę dotyczącą rozbicia bolidu przez Nelsona Piquet.

Koniec ery Briatore w Renault!
Zespół Renault w krótkim oświadczeniu poinformował, że Briatore i Symonds nie są już członkami zespołu. Dodatkowo zespół nie ma zamiaru odnosić się do afery dotyczącej wyścigu w Singapurze w 2008 roku do czasu posiedzenia Światowej Rady Sportów Motorowych, które odbędzie się 21 września w Paryżu.

Nelson Piquet Junior oskarżył Symondsa, że ten kazał mu celowo rozbić bolid podczas Grand Prix Singapuru w 2008 roku. Samochód bezpieczeństwa, który wyjechał wtedy na tor pomógł Fernando Alonso wygrać wyścig. Jeśli Renault zostanie uznane za winne, to zespołowi grozi nawet wykluczenie z Formuły 1. Przed Światową Radą Sportów Motorowych stanie jednak Renault, a nie poszczególne osoby, więc odejście Briatore i Symondsa może nie mieć żadnego znaczenia dla sprawy. FIA zaproponowała nawet Symondsowi rolę świadka koronnego, który w zamian za pełne zeznania na temat afery może liczyć na bezkarność. Z kolei Renault pozwała do sądu Nelsona Piqueta Juniora i jego ojca o oczernianie zespołu.

Flavio Briatore był dyrektorem Renault i jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci zespołu i całej Formuły 1. Włoski biznesmen był głośny i kontrowersyjny, ale był przede wszystkim twórcą największych sukcesów Renault. To Briatore zakontraktował Fernando Alonso, z którym Renault dwukrotnie było mistrzem konstruktorów, a sam Alonso dwukrotnie wygrywał mistrzostwo kierowców. Razem z Briatore z Renault odszedł także dyrektor inżynierii Pat Symonds, który został niedawno oskarżony przez Nelsinho Piqueta.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Renault
Tematy w artykule: Renault F1 Flavio Briatore

Podobne wiadomości:

Nowe BMW serii 5 – zajawka na wideo

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross